Ізраїль розпочинає будівництво розумного паркану з колючим дротом на кордоні з Газою

3 лютого 2019

Колючий дріт і розумний паркан в Ізраїлі на кордоні з сектором Газа

Міністерство оборони Ізраїлю оголосило в неділю, що Ізраїль почав будівництво модернізованого захисного бар'єру на кордоні сектора Газа минулого тижня. «У четвер ми почали роботу над останнім компонентом загородження вздовж кордону з Газою», – сказав генерал-бригадир Еран Офір, керівник армійського проекту з будівництва паркану. «Цей бар'єр унікальний і особливо підходить для захисту від загроз з боку сектора Газа і забезпечить максимальну відповідь для запобігання проникнення на ізраїльську територію».

Довжина нового бар'єру з колючим дротом складе 65 кілометрів по кордону від нового морського бар'єру біля пляжу Зікім на півночі до переходу Керем Шалом на півдні. Виготовлений з оцинкованої сталі, паркан з колючим дротом буде досягати висоти близько шести метрів. Проект розумного паркану з загородженнями з колючого дроту здійснюється Інженерно-будівельним департаментом Міністерства оборони та Управлінням прикордонного та каналізаційного господарства.

Інтелектуальний паркан і колючі загородження є надземною частиною підземного бар'єру Ізраїлю, який має систему сучасних датчиків і контрольних пристроїв для виявлення тунелів. Міністерство оборони заявило, що роботи над підземним бар'єром «будуть продовжені паралельно з роботою над новим парканом». «Цей бар'єр схожий на бар'єр на єгипетському кордоні, але має значні поліпшення і включає в себе інноваційні елементи безпеки», – йдеться в заяві Міністерства оборони. «Розумний паркан», додав він, був спеціально адаптований до конкретним загрозам безпеки і стане додатковим компонентом для захисту громад в околицях кордону з сектором Газа.

«Наприкінці минулого тижня ми почали будівництво бар'єру на кордоні з сектором Газа», – заявив прем'єр-міністр і міністр оборони Біньямін Нетаньяху на початку недільного засідання кабінету міністрів. «Бар'єр запобіжить проникненню терористів з Гази на нашу територію. Ті, хто живе в Газі, повинні розуміти, що, якщо вони не заспокоються, ми без вагань будемо діяти».

200-метровий морської бар'єр в Ізраїлі на кордоні з Газою

На початку року, через сім місяців після початку робіт, Ізраїль оголосив, що морський бар'єр, призначений для запобігання проникнення ХАМАСу з моря, наближається до завершення. Морський бар'єр довжиною 200 метрів складається з трьох шарів, які включають один шар нижче рівня моря, покритий сейсмічними детекторами і іншими датчиками, другий – з броньованого каменю і третій шар у формі насипу. На додаток до трьох шарів, шестиметровий розумний паркан оточує хвилеріз для забезпечення остаточної міри безпеки.

Кордон з Газою є найнебезпечнішим для Ізраїлю. У 2018 році через Гази було випущено близько 1000 ракет у напрямку до півдню Ізраїлю, і вздовж паркану безпеки було здійснено більше 10 місяців жорстоких протестів, коли палестинці запускали запалювальні пристрої і кидали вибухові пристрої в війська. Протестуючі з Гази також прорвали огорожу, проникнувши з керованого ХАМАСом анклаву в південний Ізраїль. Раннім недільним ранком військові заарештували п'ятьох палестинців, які проникли в Ізраїль з південного сектора Газа. Чоловіки, які були озброєні ножами, були заарештовані і переведені в Службу загальної безпеки Шин Бет для допиту.

Заготодження вздовж єгипетського кордону, аналогічне тому, яке зводиться вздовж кордону з сектором Газа, майже повністю скоротило число нелегальних африканських мігрантів, що прибувають до Ізраїлю. Число проникнень з Синая скоротилося з 14 669 в 2010 році до 213 в 2015 році і до 14 в 2016 році. Після збільшення висоти паркану з з п'яти до восьми метрів уздовж його 17-кілометрового відрізка, проникнень з Синая більше не було.

Новини Кордон Ізраїль