Ізраїль завершив посилення бар'єру на кордоні з Єгиптом

18 січня 2017

Забор с колючей проволокой на границе Израиля с Египтом

Міністерство оборони повідомило, що Ізраїль завершив збільшення висоти «розумного» паркану вздовж частини кордону з Єгиптом, щоб зупинити проникнення в країну мігрантів, висота загородження з колючим дротом була збільшена з 5 до 8 метрів уздовж 17-кілометрового відрізка кордону.

Будівництво первісного бар'єру, оснащеного центрами збору інформації та системами оповіщення і відомого як проект «Пісочний годинник», було завершено в 2014 році. Паркан мав висоту п'ять метрів і протяжність 242 кілометри від сектора Газа до Ейлата на Червоному морі. Уряд побудував паркан з колючим дротом в надії, що воно зупинить нелегальну міграцію, незаконний оборот наркотиків, зброї і проникнення терористів.

За даними Міністерства оборони, паркан вже скоротив число нелегальних африканських мігрантів, що прибувають до Ізраїлю, і лише 213 осіб подолали бар'єр в 2015 році. Але кількість успішних проникнень спонукала владу збільшити висоту з 5 до 8 метрів на ділянці протяжністю 17 кілометрів, повідомили в міністерстві.

Збільшення висоти паркану з колючим дротом, разом з додатковими пристроями виявлення, «значно обмежило потік нелегальної інфільтрації в Ізраїль, і тільки протягом 2016 року було зроблено всього 11 успішних спроб перетнути паркан», – йдеться в повідомленні.

Новини Кордон Ізраїль