Морський бар'єр в Газі наближається до завершення

1 січня 2019

Морський захисний бар'єр в Ізраїлі

Ізраїль будує на кордоні не тільки металеві загородження з колючого дроту, але і інші захисні споруди. Наприклад, на узбережжі завершується будівництво бар'єру, який повинен запобігти проникненню терористів ХАМАСу з моря. 200-метровий морської бар'єр складається з трьох шарів: один підводний, обладнаний сейсмічними детекторами і іншими інструментами, другий шар броньованого каменю і третій шар у формі насипу. На додаток до трьох шарів, шестиметровий розумний паркан оточує хвилеріз для забезпечення остаточної міри безпеки.

Рішення про будівництво модернізованого морського бар'єру було прийнято після того, як п'ятеро сержантів ХАМАСу (військово-морські командос) спробували проникнути в кібуц Зікім під час операції «Захисний край» в 2014 році, озброївшись автоматичною зброєю, осколковими гранатами і декількома типами вибухових пристроїв. Вони були локалізовані і знищені силами оборони Ізраїлю в результаті спільного нападу з моря, з землі і з повітря. За чотири роки, що минули після останнього конфлікту, ХАМАС значно розширив свій військово-морський підрозділ, в якому брали участь сотні людей. Новий бар'єр, який був розроблений, щоб протистояти суворим морських умов і служити оборонному установі протягом багатьох років, спрямований на запобігання подібних інцидентів.

У лютому минулого року старший військово-морський офіцер попередив, що ХАМАС все частіше повертається до моря, щоб здійснювати напади на військовослужбовців Ізраїлю та ізраїльських цивільних осіб, заявивши, що «ХАМАС бачить потенціал у морі так само, як вони бачили потенціал в своїх тунелях» . У серпні сили оборони Ізраїлю зруйнували морської терористичний тунель, що належав ХАМАСу, який дозволив би терористам, що входять з військового поста ХАМАС в північній частині сектора Газа, непомітно вийти в море. Тунель дозволив би здійснювати терористичні акти проти Ізраїлю з моря.

Тунель, який діяв, але фактично не доходив до ізраїльських вод, досягав глибини двох-трьох метрів і був в трьох кілометрах від кордону з Ізраїлем. Він був визначений як частина кампанії ХАМАСу проти військово-морських сил в минулому році. Тунель був зруйнований 3 червня в результаті авіаудару, який був частиною відповідних дій після обстрілу мінометами і ракетами з сектора Газа з боку ХАМАС і Ісламського джихаду.

Новини Кордон Ізраїль