Високотехнологічний паркан із колючим дротом проти терористів

Високотехнологічний паркан із колючим дротом

Ізраїль довгі роки будував високотехнологічний паркан із колючим дротом, камерами спостереження, сейсмічними датчиками та іншим обладнанням проти терористів. На жаль, масована атака терористів ХАМАС, що нещодавно відбулася, прорвала цю високотехнологічну оборонну споруду дуже швидко і відразу в багатьох місцях. Ізраїль надмірно покладався на системи спостереження з дистанційним управлінням та зброю, яка була швидко виведена з ладу дронами та снайперами, що дозволило терористам розпочати наступ. Ізраїль довгий час вважав, що високотехнологічний бар'єр безпеки, що відокремлює його від сектора Газа, наїжачився колючим дротом, камерами і датчиками і укріплений бетонною основою для захисту від тунелів та кулеметів з дистанційним керуванням, є надійним захистом від проникнення терористів.

Але після раптового нападу терористів ХАМАС, внаслідок якого загинуло понад 1200 людей, переважна більшість з яких були мирними жителями, ізраїльські військові чиновники, анонімно розмовляючи із засобами масової інформації, розкрили деякі з серйозних розвідувальних та оперативних недоліків, які дозволили на подив легко зробити напад.

Оскільки Ізраїль продовжував переживати найстрашнішу одноденну різанину євреїв з часів Голокосту, залишалися питання щодо того, як нападники змогли прорвати кордон, що добре охороняється, захищений не тільки колючим дротом, а потім годинами бешкетувати в прилеглих районах, поки сили безпеки не змогли відреагувати з достатньою силою. щоб покласти край нападу. Військові чиновники заявили, що ці питання в кінцевому підсумку будуть вирішені, але в даний час ЦАХАЛ направляє свої ресурси на війну, що триває.

Масована атака на світанку в суботу відбулася під прикриттям ракетного обстрілу, націленого на цивільні райони Ізраїлю, і включала снайперський вогонь, вибухівку, скинуту з дронів на спостережні та комунікаційні вежі, а також бульдозери, що прорвали шестиметровий подвійний паркан місцях вздовж кордону. Понад 1500 терористів швидко прорвалися на пікапах та мотоциклах, до яких приєдналися інші, які використовують планери та швидкісні катери в морі, щоб здійснити напади на прилеглі населені пункти. Цілі сім'ї були вбиті, коли вони намагалися сховатися у своїх будинках, а понівечені тіла пізніше були виявлені в деяких місцях. На музичному фестивалі просто неба 260 людей було вбито пострілами та гранатами. Терористи також викрали близько 150 чоловіків, жінок і дітей, яких потягли назад до Гази як заручників.

Згідно з подробицями, опублікованими у вівторок газетою The New York Times з посиланням на початкові оцінки чотирьох високопоставлених співробітників ізраїльської служби безпеки, оперативний збій почався, коли рано-вранці суботнього ранку співробітники розвідки повідомили про раптовий сплеск активності в мережах зв'язку ХАМАС, і кордон не відреагував тривоги, охоронці, які, мабуть, не зрозуміли чи не прочитали.

Але головна невдача, як стверджується, полягала в надмірній впевненості в дистанційно керованому прикордонному паркані з колючим дротом і неправильному його захисті, що дозволяло безпілотникам, дистанційно керованим терористами, бомбити і виводити з ладу вежі зв'язку, центри спостереження і дистанційно керовані також виводити з ладу камери спостереження снайперським вогнем, миттєво роблячи кордон беззахисним. На відеозаписі, опублікованому ХАМАСом, також видно, як нападники стріляли по наглядових пунктах, у тому числі за їх дистанційно керованими системами з можливістю ведення вогню. В інших відео було знято дрони, які зависали над сторожовими вежами і скидали на них вибухівку, а також було помічено, як терористи використовували бульдозери або проробляли діри в прикордонному паркані та колючому дроті, що дозволяла бойовикам прорватися через них.

Особливо варто відзначити тактику дії терористів, зокрема використання дронів для знищення укріплень і систем зв'язку. Тут неозброєним поглядом видно роботу інструкторів, які готували терористів до нападу. Єдина країна, яка зіткнулася безпосередньо з використанням дронів у бойових діях, і сама широко їх застосовує – це Росія, яка напала на Україну. А масовий психоз у Росії, починаючи з її керівництва, з приводу того, що євреї знову у всьому винні і нічим не кращі за українців, зовсім ставить усе на свої місця – ця атака палестинських терористів ніяк не обійшлася без допомоги російських терористів.

Біля кордону було розміщено мало солдатів, як тому, що сили були перекинуті на Західний берег, так і тому, що віра у високотехнологічний бар'єр із колючим дротом змусила військових повірити у те, що військам не потрібно фізично охороняти кордон у великих кількостях. Крім того, згідно з звітом, багато командирів були зосереджені на одній армійській базі недалеко від кордону, що заважало скоординованому реагуванню та передачі інформації решті армії, коли базу було захоплено терористами, а командирів було вбито, поранено або викрадено, поряд з багатьма солдатами більш низького. рангу, деякі з яких зазнали нападу, коли спали у казармах. Пройшло багато годин, перш ніж військові змогли поєднати все воєдино, оцінити масштаби ситуації у прикордонних містах та спрямувати достатні сили для придушення терористів.

Статті Кордон Ізраїль