Китай будує прикордонні стіни з В'єтнамом і М'янмою

24 січня 2021

Колючий дріт та камери спостереження на китайському кордоні

Свого часу президент США Дональд Трамп привернув увагу всього світу, коли в 2015 році оголосив про свій план побудувати «красиву прикордонну стіну» протяжністю 1609 кілометрів, щоб не допустити потрапляння мексиканських мігрантів в США. Тоді на кордоні США з Мексикою з'явилися нові паркани та сучасний колючий дріт. Але по той бік Тихого океану Китай працює над своїми менш відомими проектами уздовж кордонів В'єтнаму та М'янми. Проект у В'єтнамі, за повідомленням китайського державного ЗМІ «Сіньхуа», передбачає будівництво металевого паркану заввишки 4,5 метра, на який буде встановлено колючий дріт, уздовж річки Бейлун. Побудований в період з 2012 по 2017 рік проект вартістю 29 мільйонів доларів, як повідомляється, простягається на 12 кілометрів і призначений для припинення контрабанди товарів, наркотиків і людей.

У грудні 2020 року між китайською провінцією Юньнань та північним штатом Шан в М'янмі було завершено будівництво паркану з колючим дротом довжиною 659 кілометрів уздовж 2000-кілометрового кордону Китаю з М'янмою. У недавньому поясненні будівництва стіни Китаєм говорилося про термінову необхідність зупинити незаконний перетин кордону через пандемію COVID-19. У В'єтнамі зареєстровано всього 1500 випадків COVID-19 і 35 смертей в порівнянні з 98000 випадків і 4798 смертей в Китаї. Але в М'янмі зареєстровано понад 130000 випадків COVID-19 і майже 3000 смертей, а спалах серед робітників-мігрантів з М'янми в минулому місяці привів до другої хвилі вірусу в сусідньому Таїланді.

Останнім часом спостерігається модернізація китайських прикордонних огорож – якщо раніше крім паркану був присутній тільки колючий дріт, то тепер з'явилися сучасні керовані камери спостереження та інші засоби захисту периметра.

Новини Covid-19 Кордон Мігранти Контрабанда Китай