Колючий дріт між Домініканською Республікою та Гаїті

23 лютого 2022

Колючий дріт в Домініканській Республіці

Домініканська Республіка продовжила будівництво стіни з колючим дротом, що розділяє острів і протягнулася майже на 200 км уздовж кордону з Гаїті. Луїс Абінадер, президент Домініканської Республіки, сказав, що мета будівництва стіни з колючим дротом – зупинити міграцію з Гаїті, а також запобігти контрабанді зброї та наркотиків у країну. Він також заявив, що прикордонна стіна та колючий дріт допоможе боротися з організованою злочинністю у двох карибських країнах.

Прикордонна стіна між Домініканською Республікою та Гаїті буде мати бетонну основу, на якій встановлено паркан із металевої сітки. Поверх металевого паркану буде встановлено колючий дріт у вигляді спірального загородження. Загальна висота прикордонного паркану становитиме близько 4 метрів, додатково кордон буде оснащений камерами та датчиками руху, для спостереження будуть використовуватися дрони та 70 сторожових вишок, розташованих уздовж кордону. Прикордонний паркан із колючим дротом буде обладнаний чотирма десятками в'їзних воріт для патрулювання кордону.

Гаїті та Домініканська Республіка ділять другий за величиною острів у Карибському морі. Незважаючи на сусідство, дві країни Карибського басейну дуже різні у культурному, соціальному та економічному плані. Згідно з останнім імміграційним дослідженням, проведеним у 2018 році, в Домініканській Республіці проживає близько 500000 гаїтян, а також десятки тисяч нащадків гаїтян.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда