Домініканська армія будує паркан з колючим дротом на кордоні з Гаїті

11 травня 2021

Домінікана будує паркан з колючим дротом на кордоні з Гаїті

Домініканська Республіка вже побудувала 23 кілометри паркану з колючим дротом на своєму кордоні з Гаїті, проект розпочався без зайвого шуму до того, як президент Луїс Абінадер оголосив про плани прикордонний бар'єр. Завершення ділянки розташовані на прикордонних переходах Хімані та Еліас Пінья, та все ще знаходяться в стадії будівництва. Робота проводилася таємно армією і без попереднього повідомлення владою Домініканської Республіки, яка прагне контролювати нелегальну імміграцію та викорінити транскордонну контрабанду, торгівлю зброєю та наркотиками, а також крадіжки транспортних засобів і худоби.

Найдовша ділянка паркану з колючим дротом починається на березі озера Азуей, найбільшого на Гаїті, та проходить через посушливі пагорби, які оточують домініканський місто Джімані. Цей міський район є найближчим до прикордонного переходу Джімані, який розташований на шосе, що сполучає Санто-Домінго і Порт-о-Пренс. Паркан висотою близько чотирьох метрів має фундамент з цегляної стіни та увінчаний колючим дротом. Солдати пояснили, що паркан з колючим дротом, який цілодобово контролюється військами прикордонної служби, перекриває кам'янисті стежки, які використовували контрабандисти й торговці людьми, щоб дістатися від озера до домініканської землі. Інша завершена ділянка прикордонної стіни з колючим дротом, побудована між 2019 і 2021 роками, розташована на пагорбах недалеко від Еліас Пінья, прикордонного переходу в центрі Карибського острова Еспаньола.

У своєму виступі перед Конгресом в лютому Абінадер оголосив про плани будівництва паркану з колючим дротом, куди входять вес кордон, і сказав, що також будуть встановлені додаткові системи безпеки, включаючи камери розпізнавання осіб, датчики руху та інфрачервоні датчики. За його словами, мета полягає в тому, щоб повністю викорінити нелегальну імміграцію, незаконний оборот наркотиків, контрабанду, а також крадіжки транспортних засобів і худоби протягом двох років.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда