Естонія відправить в Литву 100 кілометрів колючого дроту

24 липня 2021

100 км колючого дроту Єгоза для Литви

Міністерство оборони Естонії обіцяє, що три групи дронів та 100 кілометрів колючого дроту Єгоза допоможуть Литві впоратися з хвилею мігрантів з Білорусі. «Литва – близький союзник, і наше завдання – негайно допомогти їм в цій кризі», – сказав міністр оборони Калле Лаанет після бесіди зі своїм литовським колегою Агне Білотайте в п'ятницю.

Лаанет сказав, що Сили оборони спочатку передадуть Литві 100 кілометрів колючого дроту Єгоза, щоб країна могла активізувати зусилля щодо забезпечення безпеки свого кордону. «Ми також готові відправити в Литву три групи безпілотних літальних апаратів для підвищення обізнаності на кордоні», – додав міністр. Допомога надається на прохання Литви і надається безкоштовно. Командування підтримки Сил оборони Естонії негайно відправить партію колючого дроту Єгоза в Литву, повідомила в суботу прес-служба міністерства.

Литва в п'ятницю заявила, що у неї недостатньо колючого дроту Єгоза для огордження на кордоні з Білоруссю. Міністр оборони Литви написав в соціальних мережах, що країна витратила всі свої армійські запаси колючого дроту і очікує поставок від сусідів. Огордження з колючого дроту повинне перекрити ділянку кордону з Білоруссю протяжністю 550 кілометрів.

Лаанет і Білотайт обговорили в п'ятницю ситуацію на литовсько-білоруському кордоні і способи, якими Естонія може допомогти своєму балтійському сусідові. Міністри заявили, що ситуація виходить за рамки звичайного міграційного кризи. Як повідомляє прес-служба міністерства оборони, Білотайт охарактеризував це як гібридну атаку на Литву, ЄС і його цінності, спрямовану на дестабілізацію Литви і всього регіону. Міністри заявили, що хвиля мігрантів – це організовані зусилля держав, на користь яких існують конкретні докази – компанії, що сприяють міграції, і особи, пов'язані з ними, відомі і повинні піддатися санкціям ЄС. За останній місяць в Литві прибуло 2453 мігранта, що в 33 рази більше, ніж в минулому році, і в 66 разів більше, ніж в 2019 році.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Білорусь Литва Естонія