У Литві закінчилася колючий дріт Єгоза

23 липня 2021

Литва шукає постачальників колючого дроту Єгоза

Будівництво загородження на кордоні з Білоруссю пробуксовує, так як в Литві не вистачає для цього колючого дроту Єгоза, за допомогою звернулися до деяких зарубіжним державам, заявив віце-міністр внутрішніх справ Арнолдас Абрамавічюс. Міністр оборони Арвідас Анушаускас в мережі Facebook в п'ятницю поділився інформацією про те, що з резерву армії використано 4,5 км спіральних загороджень з колючого дроту Єгоза, що застосовується військовій інженерії, ще очікується надходження «з інших країн».

«Щоб простягнути спіральне загородження з колючого дроту Єгоза, його спочатку потрібно мати – ось в чому питання. Зараз шукаємо в різних країнах, які могли б запропонувати для покупки. У Литві Єгозу ніхто не виробляє, тобто спіраль такого діаметру в Литві не можуть виготовити. Найближча країна – Польща, але Польща теж зробила замовлення для охорони свого кордону», – сказав Абрамавічюс. Віце-міністр сказав, що додаткова кількість колючого дроту Єгоза шукають «шляхом двосторонньої допомоги», ведуться переговори з декількома державами про можливість купити спіральні загородження з колючого дроту Єгоза або отримати їх в подарунок, в числі таких країн, як Данія і Словенія.

Зведення загородження з колючого дроту на кордоні з Білоруссю почалося два тижні тому в зв'язку з різким зростанням нелегальної міграції в останні місяці. Бар'єр з колючого дроту Єгоза, який, як очікується, допоможе призупинити мігрантів, почали зводити збройні сили, придбанням дроту і раніше займаються МВС і Служба охорони державного кордону Литви. Міністр внутрішніх справ Агне Білотайте сказала, що намічено звести 550 км бар'єру з колючого дроту Єгоза на прикордонній ділянці, після чого буде побудовано загородження побільше, воно може обійтися приблизно в 41 млн євро. Глава Служба охорони державного кордону Литви Рустамас Любаевас два тижні тому говорив, що загородження з колючого дроту може бути повністю готове протягом декількох місяців.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Білорусь Литва