Жителі М'янми зносять китайські паркани з колючого дроту, збудовані вздовж кордону

2 листопада 2021

Колючий дріт в М'янмі

Жителі М'янми зносять китайські паркани з колючого дроту, збудовані вздовж кордону. Жителі М'янми стверджують, що паркани та колючий дріт знаходяться на їхній території, у той час як Китай відкидає звинувачення в зазіханні, заявляючи, що на території М'янми не будує парканів. Жителі сіл, що мешкають уздовж гірського кордону М'янми з Китаєм, руйнують огорожі з колючого дроту, встановлені китайською владою, щоб блокувати мандрівників, які можуть розповсюджувати COVID-19, стверджуючи, що загородження було збудовано на території М'янми, кажуть джерела.

Руйнування паркану з колючого дроту в штаті Качин на півночі М'янми та штаті Шан на сході країни викликає тертя вздовж кордону, причому як жителі, так і політики звинувачують дві країни в тому, що вони дозволили цій проблемі посилитися. Посольство Китаю в М'янмі заперечувало будь-яке зазіхання Китаю на чужу територію і назвало будівництво парканів з колючим дротом «звичайною практикою в багатьох країнах для посилення кордону».

25 жовтня мешканці села Пангкхам у містечку Мусі штату Шан знесли паркан, який, за їхніми словами, було встановлено майже на 30 футів на землі села. Жителі села вперше побачили новий паркан та колючий дріт, коли вийшли на свої поля садити врожай. «Китай вперше побудував міцний паркан у 2014 році, але після цього вони встановили новий колючий дріт, який був розташований на відстані від 20 до 30 футів усередині нашої землі, і ми прибрали цей новий паркан», – сказав один із місцевих жителів.

Новини Covid-19 Кордон Мігранти Контрабанда Китай