Загородження з колючого дроту та додаткові прикордонники

21 жовтня 2020

Обустройство границы в Эвросе колючей проволокой

Збройні сили Греції почали установку загороджень з колючого дроту, облаштування бойових позицій, ремонт спостережних постів та встановлення освітлення вздовж кордону країни з Туреччиною в Евросі. Роботи ведуться одночасно з будівництвом паркану з колючим дротом довжиною 26 км.

За словами офіційних осіб, ці роботи покликані допомогти грецькій поліції та Frontex при патрулюванні, спостереженні та безпечному запобіганню незаконного проникнення в Грецію. Крім того, в середу міністр оборони з оголосив про наймання ще 800 прикордонників на півночі Греції. Нові співробітники будуть навчені та розміщені навесні 2021 року.

У березні цього року Туреччина зробила спробу асиметричного вторгнення в Грецію з використанням десятків тисяч нелегальних іммігрантів з Африки, Афганістану і Пакистану. Туреччина не тільки помилково повідомила нелегальним іммігрантам, що кордони Греції відкриті, але також полегшила транспортування нелегальних іммігрантів і використовувала їх, щоб спробувати знести прикордонну стіну з колючим дротом. Пошкодження стіни в даний час ремонтуються.

Загальний бюджет проекту огородження з колючим дротом становить 62,9 мільйона євро. Його загальна протяжність складе 27 кілометрів, для грецької армії будуть побудовані вісім надземних спостережних пунктів. Крім того, існуюче огородження з колючого дроту буде посилено сталевими стовпами висотою 4,3 метра замість нинішніх 3,5 метрів. Прем'єр-міністр Греції зазначив, що робота просувається швидко, додавши, що проект буде завершений в квітні 2021 року, як й планувалося.

Новини Кордон Мігранти Туреччина Греція