Європейський суд попереджає Угорщину про незаконне поводження з біженцями

23 квітня 2020

Паркан з колючим дротом в Угорщині на кордоні

Поводження Угорщини з біженцями, які перебувають в транзитній зоні на кордоні з Сербією, є незаконним, – заявив в четвер головний судовий радник Європейського Союзу, коли було порушено справу за двома іранцями і двома афганськими громадянами. Умови в транзитній зоні в Рошке рівносильні затримання, заявив генеральний адвокат Прійт Пікаме в своєму висновку. Будапешт піддався різкій критиці з боку Брюсселя за його жорсткий підхід до міграції, який неодноразово оспорювався в Європейському суді.

Поточне справа була порушена чотирма прохачами притулку, які прибули в Угорщину з Сербії. Будапешт відхилив їх клопотання про надання притулку, стверджуючи, що вони повинні були подати заяви в Сербії, країні безпечного транзиту. Однак Белград відмовився забрати їх назад, зазначивши, що вони не в'їхали в Угорщину і тому не виконали умови угоди про реадмісію між двома країнами. При цьому Сербія знаходиться за межами ЄС, на відміну від Угорщини.

З тих пір четверо прохачів притулку містилися в транзитній зоні Рошке, яка оточена високим парканом з колючим дротом, де жорстко обмежена свобода переміщення. Особи, які шукають притулку, які перебувають там, «фізично відрізані від зовнішнього світу і змушені жити в ситуації ізоляції», - йдеться в заяві Європейського суду. Вони можуть піти, тільки якщо вони відмовляться від свого права шукати притулку.

Новини Кордон Мігранти Угорщина