ЄС не хоче фінансувати колючий дріт та стіни на кордонах

22 жовтня 2021

ЄС не бажає фінансувати колючий дріт

Євросоюз не фінансуватиме «колючий дріт чи стіни», заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, незважаючи на заклики багатьох урядів створити захисну систему проти мігрантів, які прагнуть потрапити до Євросоюзу. В останні тижні низка лідерів ЄС висловила стурбованість з приводу збільшення кількості людей, які прагнуть перетнути кордони Євросоюзу. Олександра Лукашенка, президента Білорусі, звинувачують у тому, що він намагається спровокувати кризу ЄС у формі «гібридної війни», виштовхуючи мігрантів із Близького Сходу та Африки через кордон у відповідь на санкції.

На саміті лідерів ЄС у Брюсселі канцлер Австрії Олександр Шалленберг заявив, що «будівництво стіни» на литовському кордоні може бути одним із методів захисту ЄС від того, що він назвав «цинічною політикою» Лукашенка. «Ми також повинні поговорити про паркан або огородження з колючого дроту, що вкрай необхідно як короткостроковий захід», – додав президент Литви Гітанас Науседа на початку другого дня саміту. «Бо ніхто не знає, що буде завтра. Можливо, три, чотири, п'ять тисяч мігрантів залишатимуться на кордоні одночасно або намагатимуться перетнути кордон у різних місцях… Ми маємо бути рішучими».

Але наприкінці зустрічі лідерів фон дер Ляйєн, якій було доручено знайти рішення, сказала, що ЄС не поступиться таким закликам. «Мені було дуже зрозуміло, що в Європейській комісії та в Європейському парламенті існує давня думка, що не буде фінансування будівництва колючого дроту та стін», – сказала вона. «Ми продовжимо тиск на режим Лукашенка». Ксав'є Беттель, прем'єр-міністр Люксембургу, був серед більшості лідерів, які відмовилися схвалити прикордонні стіни, що фінансуються ЄС, під час п'ятигодинних дискусій на саміті. «Мені було б соромно побачити паркан із написом: «Фінансується ЄС», – сказав він. «З цими людьми не поводяться належним чином, у тому числі й у різних європейських країнах. Упорядкована міграція має бути можливою. Нам потрібно знайти правильний баланс».

Дуже хотілося б послухати даних противників захисту кордонів ЄС від нелегальних мігрантів та інших загроз, якби вони перебували не у Брюсселі чи Люксембурзі, а десь на кордоні Литви з Білоруссю, а ще краще – на кордоні України з непідконтрольними територіями. Можливо, тоді «глибоке занепокоєння» швидко трансформувалося б у колючий дріт та паркани вздовж усього східного кордону ЄС, а також у необхідні для України оборонні озброєння та інші ресурси для захисту України від агресії з боку Росії.

Новини Кордон Мігранти Польща Латвія Литва Естонія