В Естонії проходять навчання та встановлення колючого дроту на кордоні з Росією

20 листопада 2021

Колючий дріт на березі Нарви

Позачергові військові навчання, оголошені раніше цього тижня, включатимуть укріплення тимчасовими бар'єрами з колючого дроту ділянок східного кордону Естонії з Російською Федерацією, що проходять вздовж сухого русла річки Нарви. Аналогічна робота проводиться вздовж водойм на південному сході Естонії. У цій ініціативі беруть участь Сили оборони Естонії, а також Департамент цивільної поліції та прикордонної охорони та інші органи. На ділянці в два з половиною кілометри русла річки Куйваййє, де в минулому були незаконні переходи кордону, до неділі планується встановити огорожі з колючого дроту та інші перешкоди. Аналогічна робота з встановлення колючого дроту проводиться в Меремяе, Вирумаа та на березі річки Пісуа у Пилваському повіті.

Хоча основна увага приділяється зміцненню колючим дротом південно-східного кордону Естонії, її єдиного сухопутного кордону з Росією – той факт, що один сегмент річки Нарви загалом є сухим, фактично робить його також і сухопутним кордоном. Решта кордону складається з водойм – річка Нарва, Чудський Ярв, Лямміярв та Піхква Ярв. Робота в основному пов'язана із заповненням прогалин там, де відсутня прикордонна інфраструктура, за допомогою тимчасових загороджень, що в основному складаються з колючого дроту.

Департамент цивільної поліції та прикордонної охорони наніс на карту близько 10 ділянок, де за допомогою резервістів та 120 кілометрів колючого дроту, наданих Силами оборони Естонії, можна встановити до 40 км загороджень. Одна така ділянка на карті знаходиться в Нарві, решта – вздовж сухопутного кордону на південному сході Естонії. Будівництво загороджень з колючого дроту розпочнеться на найбільш пріоритетних ділянках, де є найбільший ризик незаконного перетину кордону.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Естонія Росія