Уряд Естонії виділяє 22,5 мільйона євро на прискорене будівництво східного кордону

2 грудня 2021

Колючий дріт на кордоні Естонії з Росією

Міністр фінансів Естонії Кейт Пентус-Росіманнус оголосив у четвер, що уряд виділить 22,5 мільйона євро на прискорення будівництва загороджень з колючого дроту на східному кордоні Естонії. Міністр фінансів заявив на прес-конференції у четвер, що виділені кошти дозволяють продовжити будівництво паркану з колючого дроту на ділянках кордону на річці Нарва, які не планувалися у 2019 році. Бар'єр із колючого дроту має бути побудований приблизно за рік.

Міністр внутрішніх справ сказав, що будівництво пунктів спостереження на річці Нарва також має вирішальне значення. «Сьогодні 70 відсотків річки Нарви покрито технологіями моніторингу», – сказав Яані, додавши, що на річці також патрулюватимуться. Яані сказав, що проектування, будівництво та придбання землі включено у виділені 22,5 мільйона євро. «Ці процеси вимагають часу, але ми можемо розпочати встановлення засобів відеоспостереження на річці Нарва на початку наступного року», – сказав міністр внутрішніх справ.

Наразі збудовано першу ділянку загороджень з колючого дроту на східному кордоні Естонії та оголошено тендер на другий етап навесні 2021 року. Довжина першої ділянки становить 25 км, а другої – 39 км. Нині нинішній уряд прискорив цей процес через міграційну кризу, спричинену Білоруссю на її кордонах із Литвою, Латвією та Польщею.

На деяких ділянках кордону з Естонією неможливо побудувати загородження з колючого дроту, оскільки він проходить через Чудське озеро та болота. Загалом довжина естонсько-російського кордону становить 294 км. У листопаді на щорічні позачергові військові навчання Okas 2021 було скликано майже 1700 резервістів, які протягом наступного тижня збудують тимчасове загородження з колючого дроту на східному кордоні Естонії.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Естонія Росія