Україна відправила в Литву колючий дріт

12 серпня 2021

Відправка колючого дроту Єгоза в Литву

Перший колючий дріт Єгоза було відправлено в Литву з України. Перша партія колючого дроту Єгоза, виготовленої на одному з українських підприємств на замовлення Міністерства надзвичайних ситуацій України, склала більше 38 тон. Колючий дріт Єгоза було відправлено автомобільним транспортом в Литву в якості гуманітарної допомоги, оскільки Литва намагається зупинити наплив нелегальних мігрантів з сусідньої Білорусі.

У липні литовські військові почали встановлювати колючий дріт на кордоні з Білоруссю, щоб стримувати прохачів притулку, більшість з яких є вихідцями з країн Близького Сходу і Африки. Литва, яка запропонувала підтримку білоруської опозиції, звинуватила лідера країни Олександра Лукашенко в навмисному заохочення несанкціонованого прибуття мігрантів у відповідь на санкції проти його режиму. Міністерство надзвичайних ситуацій України опублікувало фото навантаження і відправлення колючого дроту Єгоза, заявивши, що це перша партія, і очікується, що у вересні будуть відправлені інші.

Навантаження колючого дроту Єгоза для Литви на підприємстві-виробнику

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання допомоги Литві у вигляді колючого дроту для зміцнення кордону з Білоруссю. Минулого місяця міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що допомога Києва необхідна, тому що Литва зіткнулася з безпрецедентною міграційною кризою, але не мала достатньої кількості колючого дроту для захисту свого кордону.

Минулого тижня прикордонники в Литві заявили, що почали відтісняти мігрантів, що намагаються нелегально в'їхати з Білорусі. У вівторок парламент Литви прийняв закон, що дозволяє будівництво паркану з колючим дротом на кордоні з Білоруссю.

Новини Кордон Мігранти Україна Литва