Тимчасовий паркан з колючого дроту планується встановити на латвійсько-білоруському кордоні протягом місяця

12 жовтня 2021

Тимчасовий паркан на латвійсько-білоруському кордоні

Огородження з колючого дроту для захисту латвійсько-білоруського кордону планується встановити до середини листопада, говориться в документах, представлених Міністерством внутрішніх справ до Комітету з державних витрат і аудиту Сейму у вівторок, 12 жовтня. Загальна довжина паркану з колючого дроту – 111 км. Перші 17 км були здані 7 жовтня. К 14 жовтня планується поставити 37 кілометрів огорожі з колючого дроту, до 22 жовтня – 36 км. Що залишився 21 км колючого дроту планується поставити в листопаді. Остаточний монтаж планується завершити до 17 листопада. Вартість поставки та установки колючого дроту – 3757531 євро.

Планується реконструкція інфраструктури зовнішнього кордону Латвії уздовж кордону з Білоруссю до кінця 2023 року. Всього планується реконструкція ділянки державного кордону на протяжності 172,9 км. Це включає установку 134 км огородження з колючого дроту. Поточне доступне фінансування для створення прикордонної інфраструктури в 2022-2024 роках уздовж латвійсько-білоруського кордону становить 2072400 євро. Зарезервоване фінансування становить 27833721 євро.

Заступник начальника Державної прикордонної охорони Латвії Юріс Мартуканс заявив на засіданні комісії, що тимчасове огородження з колючого дроту може бути залишено на кордоні в якості додаткової міри захисту для паркану, який буде встановлений в рамках інфраструктурного проекту. Влада Латвії вже встановили тимчасовий паркан, отриманий зі Словенії. Цей паркан уже сприяв захисту кордону Латвії, оскільки, як зазначає Мартуканс, не було виявлено нових порушень державного кордону на ділянці кордону з парканом.

Новини Кордон Мігранти Латвія Словенія Білорусь