Табір для мігрантів на Самосі – цивілізація та колючий дріт

17 червня 2022

Табір на острові Самос оточує паркан та колючий дріт.

Табір на грецькому острові Самос, в якому утримуються мігранти з країн Африки в очікуванні рішення про надання їм статусу біженців, забезпечує високий рівень комфорту для мігрантів, але його оточує паркан та колючий дріт. Табір для біженців на Самосі було відкрито близько дев'яти місяців тому, замінивши собою старий табір, в якому були відсутні елементарні зручності для мешканців.

Побудований коштом ЄС, новий Центр закритого контрольованого доступу біля Зервоу на Самосі в Греції коштував 43 мільйони євро і замінив переповнений табір Ваті для прохачів притулку на острові Егейського моря. Новий табір має місткість 3000 чоловік. Він цілодобово охороняється грецькою поліцією та приватною охороною та оснащений турнікетами, магнітними воротами, рентгенівськими апаратами, системою доступу за відбитками пальців та системою відеоспостереження.

Старий табір біженців Ваті – відсутній колючий дріт та будь-які ознаки цивілізації

Правозахисні організації критикують умови, в яких мігранти утримуються в таборі на Самосі – здебільшого через незручності, пов'язані з контролем переміщення мігрантів за межі табору, комендантську годину та багато іншого. Не якщо пригадати, що раніше в таборі Ваті, розрахованому на розміщення всього 650 осіб, у результаті розташувалося близько семи тисяч мігрантів, які жили в наметах, і страждали від наявності змій, щурів, короновірусної пандемії Covid-19, відсутності електрики та інших благ цивілізації – колючий дріт та охорона виглядають не так уже й загрозливо.

Новини Covid-19 Кордон Мігранти Греція