Суд ЄС постановив, що Угорщина незаконно затримує мігрантів

17 грудня 2020

Дріт колючий на угорському кордоні

17 грудня вищий суд Європейського союзу ухвалив, що Угорщина порушила закон, не дозволивши деяким іммігрантам шукати притулку та переселивши багатьох в транзитні табори. Європейська комісія почала судовий розгляд проти закону про надання притулку, виданого правим урядом прем'єр-міністра Віктора Орбана в 2015 році, на піку міграційного кризи, коли в Європу в'їхало понад 1 мільйон осіб. У міру того як десятки тисяч мігрантів переміщалися через Балкани, антимігрантський уряд Орбана спорудив загородження з колючого дроту, щоб не допустити їх, і розширив використання юридичних винятків для «кризової ситуації, викликаної масовою міграцією», щоб створити дві транзитні зони, де знаходилися біженці.

Європейський суд в основному виніс рішення на користь комісії, встановивши, що угорська влада не дотримувалися процедури і необхідні гарантії. «Угорщина не виконала свої зобов'язання по законодавству ЄС в області процедур надання міжнародного захисту», – заявив Європейський суд. «Обмеження доступу до процедури міжнародного захисту, незаконне затримання осіб, які клопочуть про такий захист, в транзитних зонах та переміщення незаконно перебувають громадян третіх країн в прикордонну зону, без дотримання гарантій, пов'язаних з процедурою повернення, являють собою порушення законодавства ЄС», – заявив суд в прес-релізі.

Починаючи з 2015 року Угорщиною став масово використовуватися колючий дріт Єгоза для створення парканів на своїх кордонах – на початку колючий дріт з'явився на кордоні з Хорватією, а потім і з іншими країнами. У тому ж 2015 році Угорщина розширила виробництво колючого дроту Єгоза з використанням праці ув'язнених, причому в таких обсягах, що колючий дріт став однією з статей експорту Угорщини.

Новини Кордон Мігранти Угорщина