Співзасновник «Хранителів присяги» визнав себе винним в бунті біля Капітолію

16 квітня 2021

Капітолій і колючий дріт

Капітолій, паркан, колючий дріт – події, що відбулися не так давно. У п'ятницю член-засновник правої організації «Хранителі присяги» став першою людиною, яка визнала себе винною в участі у заворушеннях в Капітолії США, що знаменує новий етап розслідування нападу 6 січня на центр американської демократії. Джон Шаффер, уродженець Індіани і засновник групи Iced Earth, визнав себе винним за двома звинуваченнями в скоєнні тяжкого злочину в перешкоджанні сертифікації виборів 2020 року і порушення забороненого доступу в будівлю.

Шаффер входить в число сотень прихильників колишнього президента Дональда Трампа, які штурмували Капітолій в спробі спростувати результати листопадових виборів. Бунтівники билися з поліцією, били вікна і змушували депутатів тікати в пошуках безпеки. П'ятеро людей, у тому числі офіцер поліції Капітолію Брайан Сікнік, загинули в результаті насильства.

Ці події привели до того, що до моменту інавгурації новообраного президента США Джо Байдена Капітолій оточив металевий паркан і колючий дріт, а його територія охоронялася тисячами морських піхотинців. Колючий дріт і огорожі, як і інші заходи підвищеної безпеки, так і не були повністю припинені.

Новини США