Словенія демонтує паркан із колючим дротом Єгоза на кордоні з Хорватією

10 червня 2022

Словенія обіцяє прибрати прикордонний паркан із Єгозою

Новий уряд Словенії пообіцяв прибрати паркан із колючим дротом Єгоза, що відділяє її від сусідньої Хорватії. Будівництво паркану почалося наприкінці 2015 року в розпал того, що часто називають «європейською кризою біженців», коли сотні тисяч людей бігли до країн ЄС із розірваною війною Сирії. Паркан із колючим дротом був спроектований для стримування нелегальної міграції до Словенії через Балкани. З 2015 року його кілька разів продовжували, і зараз його довжина становить близько 200 кілометрів. Багато нелегальних мігрантів було травмовано, намагаючись піднятися на конструкцію, отримавши значні порізи від колючого дроту Єгоза, прокладеного поверх паркану.

Словенія має 670-кілометровий кордон з Хорватією, приблизно третина їхнього загального кордону була захищена парканом з колючим дротом Єгоза. Обидві країни є членами Європейського союзу, але лише Словенія також є частиною Шенгенської зони – групи європейських країн, які скасували прикордонний контроль на своїх спільних кордонах. Через це саме у Словенії нелегальні мігранти намагалися перетнути її кордони, щоб потрапити до інших країн Шенгенської угоди, таких як Німеччина, Австрія чи Італія.

І Хорватія, і Словенія неодноразово критикувалися за поводження з мігрантами та біженцями. Новий уряд Словенії хоче змінити прикордонну політику країни. Воно зобов'язалося знести прикордонний паркан з колючим дротом Єгоза і натомість контролювати кордон за допомогою дронів та камер.

Новини Кордон Мігранти Хорватія Словенія