Розумний паркан на лінії контролю в Кашмірі

20 жовтня 2020

Дріт колючий в Кашмірі

Гібридна модель «розумного» забору проходить випробування на лінії контролю в Кашмірі, Індія. Також ведуться роботи по перетворенню існуючого прикордонного паркану в «гібридний» бар'єр. За словами декількох офіцерів, армія значно поліпшила своє електронне спостереження вздовж Лінії контролю, і в даний час ведуться роботи по перетворенню існуючого прикордонного загородження в інтелектуальне огородження, інтегроване з безліччю датчиків. Однак існують сумніви щодо перетворення всього пркану на 700-кілометровій ділянці в розумний через високу вартість. Тому зараз реалізується так звана гібридна модель прикордонного паркану.

Огородження з колючого дроту буде інтегроване з датчиками LIDAR, інфрачервоними датчиками, камерами спостереження, а також іншим охоронним устаткуванням. В останні місяці індійська армія посилила війська, розташовані поруч з лінією контролю в Кашмірі, щоб залатати дірки в кордоні, що призвело до зниження проникнення порушників в цьому році.

Існуюче огорожу під назвою Система перешкод проти проникнення знаходиться приблизно в 700 м від лінії контролю. Дворядний паркан, що складається з спіральних загороджень з колючого дроту і парканів з колючого дроту>, був побудований в період з 2003 по 2005 рік. У зв'язку з високими темпами щорічного погіршення його стану через сніг, армія виступила з пропозицією встановити інтелектуальне огородження з вбудованими в нього різними датчиками.

Наприклад, в секторі Тангдхар в пікові зими випадає 2-3 метра снігу, а це означає, що в деяких місцях весь паркан з колючого дроту повністю засипається. Через сніг залізна огорожа стає крихкою, і, отже, 60-70% огорожі необхідно ремонтувати і замінювати щороку.

Огорожа з колючого дроту присутня на більшій частині ділянки дороги протяжністю близько 740 км. За словами офіційних осіб, в той час як на південь від Пірпанджала пошкодження паркану менші через меншу кількості снігу, сильний снігопад в Північному Кашмірі завдає великої шкоди. На додаток до загородження армія розгорнула системи спостереження дальньої дії для виявлення людей і невеликих транспортних засобів як днем, так і вночі. Огородження з колючого дроту теж було інтегровано з різними датчиками.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Індія Пакистан