Протестуючі та колючий дріт в Нью-Делі

1 грудня 2020

Дріт колючий на вулицях Нью-Делі

1 грудня 2020 року понад 300 000 фермерів вийшли на Нью-Делі на протести, їх зустріла поліція та колючий дріт. Сотні тисяч фермерів організували масштабну акцію протесту та розбили табори навколо столиці, блокуючи місто в знак протесту проти нових сільськогосподарських законів, які, як вони побоюються, знищать їх і без того мізерні кошти до існування. Фермери з штатів Пенджаб і Хар'яна, одна з груп, які найбільше постраждали від пандемії у фінансовому відношенні, на вихідних приїхали в столицю, заявивши, що закони, прийняті урядом, не в їх інтересах.

Коли протестуючі наближалися до міста пішки і на тракторах, їх невелика частина змогла проникнути всередину, а інших зупинила поліція, колючий дріт та блокпости, встановлені поліцією уздовж кордонів Нью-Делі. Однак це не зупинило фермерів, які розбили табори уздовж п'яти основних доріг, що ведуть до міста, щоб залишатися там на кілька місяців, якщо їх потреби не будуть задоволені. Поліція також застосувала проти протестуючих сльозоточивий газ і водомети, намагаючись стримати їх спроби прорвати загородження з колючого дроту, а також запросила у керівництва міста дозвіл перетворити дев'ять стадіонів в місті в тимчасові камери змісту протестуючих. Однак міська влада відхилили ці запити, заявивши, що «фермери не злочинці».

Але якщо фермери – не злочинці, чому ж поліцією проти них використовується колючий дріт, який більш доречний на кордоні або на військовому об'єкті, ніж на вулицях мирного міста?

Новини Індія