Польська армія почала будівництво паркану з колючого дроту

27 серпня 2021

Колючий дріт на кордоні Польщі та Білорусі

Польська армія почала будівництво загородження з колючого дроту вздовж кордону між Польщею та Білоруссю, щоб не допустити мігрантів, що намагаються проникнути в ЄС. Планується встановити паркан висотою 2,5 метра та завдовжки близько 180 кілометрів, що становить майже половину загальної протяжності лісового кордону між двома країнами.

Десятки солдатів працювали в п'ятницю біля прикордонного міста Кринки, де думки жителів з приводу нового загородження розділилися. Одні вважають, що будівництво паркану з колючим дротом необхідно, а мігранти можуть подавати прохання про надання притулку на офіційних прикордонних контрольно-пропускних пунктах. Інші вважають, що паркан, який будується, і колючий дріт є занадто слабкою перешкодою для порушників кордону, заявляючи, що подібна конструкція довго не протримається.

Тисячі мігрантів – в основному з Близького Сходу – в останні місяці перетнули кордон або намагалися перебратися з Білорусі в східні держави-члени ЄС – Латвію, Литву і Польщу. Євросоюз підозрює, що потік мігрантів прямує білоруським режимом у відповідь на санкції ЄС. Польща і країни Балтії назвали це «гібридної атакою» на весь ЄС та пообіцяли закрити кордон, щоб запобігти проникненню мігрантів.

Польські прикордонники в п'ятницю заявили, що вони відбили 3059 спроб перетину кордону в серпні, в тому числі 55 за останні 24 години. Польща за останні дні також збільшила до 2000 солдатів свій військовий контингент на східному кордоні для надання допомоги прикордонній службі.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Польща Білорусь