Польща розпочала роботу над новою стіною з колючим дротом на кордоні ЄС та Білорусі

25 січня 2022

Нова стіна з колючим дротом між Польщею та Білоруссю

Польські підрядники розпочали роботу у вівторок, 25 січня 2022 року, зі зведення стіни з колючим дротом уздовж кордону з Білоруссю вартістю 353 мільйони євро, призначеної для стримування перетину кордону мігрантами після кризи цього району минулого року. Стіна висотою 5,5 метра проходитиме вздовж 186 кілометрів кордону і має бути завершена у червні. Стіна вартістю 353 мільйони євро буде оснащена колючим дротом, камерами відеоспостереження та датчиками руху.

Тисячі мігрантів перетнули або намагалися перетнути кордон з Білорусі до Польщі минулого року. Захід звинуватив у притоці білоруський режим, заявивши, що він заохочував потенційних мігрантів летіти до Білорусі, обіцяючи легку пішу подорож до Європейського Союзу. У розпал кризи минулого року Польща направила до кордону тисячі військовослужбовців та поліцейських для посилення прикордонних патрулів. Польща також побудувала тимчасову огорожу з колючого дроту вздовж більшої частини кордону та закрила прикордонну зону для засобів масової інформації та правозахисних груп, а також затвердила новий закон, який дозволяє примусове повернення мігрантів до Білорусі.

Прикордонна служба повідомила у вівторок у Twitter, що за останні 24 години було здійснено 17 переходів. За словами прикордонників, група з 14 осіб — 11 іранців, двох ліванців та одного сирійця — «перерізала огорожу з колючого дроту та перейшла до Польщі». За словами прикордонників, їх було затримано разом з окремою групою з трьох людей з Гани, які перетнули іншу ділянку кордону, також захищену колючим дротом.

Новини Кордон Мігранти Польща Білорусь