Паркан з колючим дротом у Литві знизив кількість мігрантів з Білорусі

7 грудня 2022

Паркан із колючим дротом на кордоні з Білоруссю

Прикордонна служба Литви заявила, що паркан і колючий дріт, збудований на кордоні з Білоруссю, у поєднанні з електронними системами спостереження допомогли скоротити кількість мігрантів, які перетинають кордон з Європейським Союзом. За словами влади, наявність фізичних загороджень – огорожі та колючого дроту, у поєднанні з холоднішою погодою, допомогли поширити серед потенційних мігрантів інформацію про те, що перетнути кордон надто складно.

Кордон Литви з Білоруссю має довжину майже 680 кілометрів, з них близько 100 кілометрів займає озера та річки. Решта кордону огороджена парканом заввишки чотири метри, поверх якого встановлено спіральний колючий дріт Єгоза.

Будівництво паркану та встановлення колючого дроту було завершено наприкінці серпня. Спроби перетину кордону незаконними мігрантами знижуються із серпня, і, згідно з офіційними даними, цього місяця було лише кілька спроб перетину кордону. Однак ті, хто намагається перетнути кордон, знаходять нові способи зробити це. Деякі беруть із собою сходи, щоб піднятися на паркан, деякі сподіваються перелізти через навколишні дерева, а треті намагалися перерізати колючий дріт.

Новини Залізна завіса Кордон Мігранти Литва Білорусь