Пакистан завершить огородження кордону з Афганістаном до кінця червня

20 червня 2021

Колючий дріт на кордоні Пакистану з Афганістаном

У зв'язку з невизначеністю, що насувається в Афганістані через виведення американських військ, Пакистан в суботу оголосив, що завершить огорожу колючим дротом свого кордону з країною, що роздирається війною, до кінця червня. Міністр поінформував, що 88% робіт по огородженню кордону з Афганістаном колючим дротом завершено, а «решта будуть завершені до 30 червня», йдеться в повідомленні.

Огородження колючим дротом 2640-кілометрового сухопутного кордону з Афганістаном почалося в березні 2017 роки після серії атак через прозорий кордон. У Пакистану довгий кордон з Афганістаном, який проходить через гористу місцевість і в значній мірі не контролюється. Лінія Дюрана була проведена британцями в 1896 році та заперечується Афганістаном, який також чинить опір спробам Пакистану побудувати якесь прикордонне огородження з колючого дроту.

Нинішнє прикордонне огородження складається з двох металевих парканів з плетеної сітки, розділених двометровим простором, заповненим спіралями колючого дроту Єгоза. Висота подвійного паркану становить 3,6 метра з пакистанської сторони і 4 метри з афганської сторони. Поверх обох парканів також встановлено спіральний колючий дріт Єгоза. Додатково встановлено камери відеоспостереження та інфрачервоні детектори, близько 1000 контрольно-пропускних пунктів є частиною системи безпеки вздовж паркану з колючим дротом. Перетин кордону буде можливо тільки через 16 позначених пунктів пропуску.

Спочатку передбачалося, що паркан з колючим дротом буде завершено до квітня 2021 року, але через деякої затримки тепер уряд зобов'язався завершити його до кінця червня цього року. Офіційні особи заявили, що Пакистан працює над посиленням безпеки на західному кордоні у зв'язку з виведенням американських військ, що, як побоюються, створить вакуум в Афганістані, ускладнивши і без того крихку ситуацію в галузі безпеки з можливим впливом на Пакистан.

Новини Кордон Контрабанда Пакистан Афганістан