Огорожу з колючого дроту між ПАР та Зімбабве не буде відремонтовано

26 лютого 2021

Огорожа з колючого дроту та сітки в ПАР

40-кілометровий паркан з колючого дроту, побудований уздовж кордону ПАР та Зімбабве, не буде відремонтовано, незважаючи на рекомендації постійного комітету по державним рахунках – тому що воно того не варто. Про це в п'ятницю відповіла міністр громадських робіт та інфраструктури на питання Національних зборів.

Спірний паркан з колючого дроту висотою 1,8 м, який жартома називають «пральною дошкою» через його низьку якість та легкості, з якою його можна подолати, складається з шести рядів спіральних загороджень з колючого дроту та сітки з колючого дроту, зведених компанією Magwa за три тижні. Компанія проводила ремонтні роботи на прикордонному посту Бейтбрідж, коли в кінці березня було оголошено загальнонаціональну ізоляцію.

20 квітня було звернення до генерального аудитору з проханням про проведення розслідування, а п'ять днів по тому звернулася з проханням про проведення розслідування у відділ громадських робіт по боротьбі з корупцією. В ході розслідування було виявлено цілу низку випадків некомпетентності і неправомірних дій при будівництві забору з колючого дроту. У серпні минулого року було розпочато розслідування, яке виявило цілий ряд неправомірних дій при будівництві паркану з колючого дроту.

Згідно резюме звіту про розслідування:

  • в результаті нерегулярного проведення процедури екстреної закупівлі паркан обійшовся в 40,4 млн. рандів;
  • авансові платежі в розмірі 21,8 млн. рандів підряднику і 1,8 млн. рандів основному агенту «протягом декількох днів після їх відповідних призначень» були нерегулярними, оскільки не були доставлені матеріали і будівництво не почалося;
  • професійна оцінка кількості, креслень і специфікацій показала, що вони «не узгоджені»;
  • вартість паркану нібито була розрахована на основі цін 2016 року, але в підсумку вона коштувала на 14,3 мільйона рублів більше;
  • погане проектування та будівництво «поставили під загрозу ефективність огорожі як стримуючого фактора при перетині південноафриканської кордону з Зімбабве». Його висота становила всього 1,8 м замість зазначених 2,2 м, а бухти колючого дроту були розтягнуті за межі їх ефективної довжини.

Варто відзначити, що розтягування спірального загородження з колючого дроту понад норми різко знижує захисні властивості спіральної колючого дроту та є одним з найбільш поширених способів або здешевити конструкцію загородження, або привласнити виділені на її будівництво кошти.

Новини Covid-19 Кордон Контрабанда Украина