Ногалес – міста в США та Мексиці, розділені колючим дротом

17 лютого 2022

Стіна та колючий дріт у Ногалесі

Міста Ногалес, Мексика, та Ногалес, штат Арізона, мають загальну назву, але їх поділяє залізна стіна та колючий дріт. Стіні Ногалеса більше століття, і протягом усієї історії вона набувала різних форм. Конфронтація почалася 1918 року після того, як американський охоронець застрелив громадянина Мексики на прикордонному переході. Після цього обидва уряди погодилися побудувати між собою постійну сітчасту огорожу, яку нині вінчає спіральний колючий дріт. Те, що існує зараз – сучасніший металевий паркан, на який у кілька рядів встановлений колючий дріт, і який є постійним джерелом суперечок серед мешканців, деякі з яких подорожують між двома Ногалесами.

Одним з головних аргументів, якими виправдовується існування паркану з колючим дротом, що розділяє місто, є висока злочинність з мексиканської сторони. Так, місцева газета в Ногалесі, Мексика, повідомила про 365 вбивств у 2021 році, а за останніми даними ФБР по Ногалесу, штат Арізона, показано, що в 2019 році там взагалі не було вбивств. Крім того, у жовтні 2020 року агенти прикордонної служби США виявили транскордонний тунель, що проходить під парканом з колючим дротом та вулицями Ногалеса, штат Арізона, – це 127-й за рахунком тунель, виявлений у секторі Тусон, починаючи з 1990 року. Правоохоронці кажуть, що тунелі використовуються для контрабанди людей та наркотиків через кордон.

Бар'єр, що розділяє Ногалес, штат Арізона, на північ і Ногалес, Мексика, на південь, більш потужний, ніж бар'єри в інших районах перетину кордону. Колючий дріт, встановлений вздовж верхньої частини стіни, призначений для того, щоб люди не підіймалися на конструкцію або не перекидали предмети, а дротяна сітка між залізними балками паркану запобігає їх передачі через щілини в паркані.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Стіна Трампа США Мексика