Металеві ворота встановлюються біля буферної зони Астромерітісу

15 квітня 2022

Ворота в паркані з колючого дроту

На ділянці сільськогосподарських угідь уздовж «зеленої лінії» на Кіпрі встановлено металеві ворота, що підтримують загородження з колючого дроту, встановлені минулого року. Згідно з планами уряду щодо боротьби з незаконним в'їздом, уздовж буферної зони біля Астромерітісу, Перістерони та Акакі зводиться паркан з колючого дроту, мета якого полягає в тому, щоб покрити близько 11 км до неіснуючого аеропорту Нікосії.

Металеві ворота, встановлені цього тижня, яких буде загалом 20, призначені для того, щоб дати доступ фермерам до земель, що тягнуться в буферній зоні. 20 воріт мають бути розміщені вздовж ґрунтових доріг, якими користуються фермери, багато з яких висловили тривогу, коли минулого року вперше встановили колючий дріт. Фермерам, визнаним миротворчими силами ООН, будуть видані ключі від воріт, а на постах можуть навіть стояти вартові, та фермерам не дозволять проходити через ворота в нічний час.

Пірамідальне загородження з колючого дроту Єгоза у буферній зоні на Кіпрі

За даними уряду, близько трьох чвертей потоків мігрантів проходять через розділову лінію, і бар'єри з колючого дроту, що зводяться там, повинні діяти як стримуючий фактор. Але цей крок виявився спірним, оскільки дехто розглядав колючий дріт як фактичний кордон — твердження, які уряд категорично відкидає. Установка забору з колючого дроту вздовж сегмента буферної зони не є і не може бути витлумачена як будівництво кордону, заявило міністерство внутрішніх справ у березні минулого року.

У міністерстві також повідомили, що перед встановленням колючого дроту воно поінформувало представників Європейського Союзу на Кіпрі та ООН, яким було представлено картку. Але крім опозиційних партій, колючий дріт також засмутив місцевих фермерів, які мають поля в буферній зоні, тому що доступ до них утруднений.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Украина