Мер Ногалеса все ще намагається прибрати колючий дріт

12 лютого 2021

Шість рядів колючого дроту на прикордонній стіні

Через більш ніж два роки після того, як армією США було встановлено колючий дріт на прикордонному паркані в Ногалесі, мер каже, що він все ще наполягає на його знятті. Колючий дріт проходить не менше ніж на вісім миль уздовж місцевого прикордонного паркану – більш милі за портом в'їзду в Маріпосу на західній стороні міста і на схід до місця, де річка Санта-Крус перетинає кордон, приблизно в п'яти милях від центру міста.

Деяким рослинам сподобався колючий дріт.

Колючий дріт особливо добре видно на вулицях Східного і Західного Інтернаціоналів, а також біля Морлі-авеню, розташовані закритий зараз пішохідний порт, через який мексиканські покупці відправляються в колись процвітаючий торговий район в центрі міста Ногалеса.

Деякі залишки одягу, що застрягли в колючому дроті, наприклад – ця куртка, дозволяють припустити, що спроби переходу через кордон тривають.

В кінці Іст-Інтернешнл-стріт, в кварталі від закритого порту, шість рядів спіральних загороджень з колючого дроту покривають паркан від пластини, що запобігає підйом нагорі 18-футових стовпів, до землі. Серед спіралей з колючого дроту виросли лози, а гострі шипи зачепили сміття – пластикові пакети, порожні пляшки з-під води – і чиюсь куртку.

Спіралі з колючого дроту з чіпляються шипами є пасткою для сміття, який найбільше накопичується в нижній спіралі з колючого дроту.

Колючий дріт затримує сміття і в верхній частині забору.

Колючий дріт не просто заплутав сміття – він завдає шкоди здоров'ю людей. У 2019 році місцеві правоохоронні органи повідомили про інцидент, в якому чоловік порізав руки об колючки, а також про іншому інциденті, коли пожежні Ногалеса звільнили людину, яка заплутався в колючому дроті.

Колючий дріт погано виглядає в центрі міста – в зв'язку з введенням обмежень на пересування через кордон і закритими пішохідними воротами Морлі в середу вранці в історичному торговому районі Ногалеса мало ознак життя.

Під час телефонної розмови з сенатором США Марком Келлі минулого місяця мер Артуро Гарін сказав, що він підняв питання по колючому дроту і про те, що можна зробити, щоб його прибрати. Виступаючи на засіданні міської ради Ногалеса минулого тижня, Гарін згадав цей телефонний дзвінок, але мова мера не звучала занадто оптимістично, навіть з урахуванням нового президента в Білому домі, який вже вжив низку заходів щодо зупинки будівництва прикордонної стіни. Чи призведе це до того, що колючий дріт покине Ногалес – час покаже.

Новини Кордон Мігранти Стіна Трампа США Мексика