Колючий дріт на Кіпрі – проблема чи її вирішення?

19 червня 2022

Колючий дріт на Кіпрі

Колючий дріт уздовж зеленої лінії або зупинить приплив мігрантів, або викличе нові проблеми на Кіпрі. Нескінченний потік біженців, які переважно прибувають через буферну зону, є безвихідною ситуацією, що викликає заяви, що «треба щось робити». Однак деякі рішення не тільки не вирішують проблему, але і можуть створити безліч дрібніших проблем. Чи вирішить проблеми план уряду побудувати паркан із колючого дроту на «зеленій лінії», чи створить нові?

З одного боку, колючий дріт проти мігрантів, величезна кількість якого вже переповнила приймальний центр у Пурнарі, може здатися привабливою ідеєю. Близько 20 км колючого дроту вже встановлено в районі між Астромерітісом і старим аеропортом Нікосії, який останніми роками був основним пунктом перетину кордону. Наступний етап плану передбачає блокування в'їзних доріг та будівництво воріт, через які жителі чи працюючі у буферній зоні зможуть потрапити у свої будинки та на поля. Ідея полягає в тому, щоб кожній людині було надано спеціальний код для відкриття воріт, який вони також можуть використовувати віддалено, щоб впускати відвідувачів.

З іншого боку, в урядовому плані є недоліки. Наприклад, бар'єр з колючого дроту не має сенсу, якщо він не перекриває всю зелену лінію – інакше його можна легко обійти. Але зелена лінія тягнеться на 180 км і включає безліч точок, де установка колючого дроту була б недоцільна або неможлива. Висота загороджень із колючого дроту також є недоліком – приблизно на зріст людини, що дає можливість їх подолання. Крім того, будь-яка огорожа з колючого дроту потребує наявності камер та патрулювання поліцейськими, але вони будуть не усюди.

Новини Кордон Мігранти Кіпр