Колекція колючого дроту зберігає історію

30 березня 2022

Старовинна колекція колючого дроту

Зали факультету управління пасовищними угіддями, дикою природою та рибальством Техаського університету прикрашають експонати, що демонструють станинні нитки колючого дроту, покликані поєднати минуле, сьогодення та майбутнє раціонального використання ресурсів. На панелях представлені сотні ниток колючого дроту, що нагадують про еволюцію огорож у Техасі та по всій країні ще в середині 1800-х років. Гейлон Лейн, ґрунтознавець із Служби природних ресурсів та охорони Міністерства сільського господарства США, пожертвував панелі з колючим дротом департаменту 20 років тому. Лейн пропрацював у департаменті 35 років і почав збирати колючий дріт у 1965 році.

Найстаріший шматок дроту в колекції Лейна датується 1853 роком – це гладкий візерунок з одного дроту у вигляді змії та стрічки, званий «Меріуезер». Елементи колекції показують, як конструкція колючого дроту змінювалася від одинарного гладкого дроту до багатожильної сітки та плетеного дроту з різними фіксованими та механічними зазубринами. Кожне пасмо колючого дроту промарковане із зазначенням імені винахідника, патенту та дати винаходу.

Уейн Гамільтон, колишній директор Центру управління пасовищами та ранчо в Техаському університеті, розповів, що колючий дріт отримав неоднозначні відгуки, коли з'явився на пасовищах у Техасі в середині 1800-х років. До появи колючого дроту худоба, ідентифікована по клейму, часто перетинала межі власності, прямуючи до пасовищ та води. Колючий дріт допомагав утримувати худобу всередині загонів, і не пускав чужу худобу всередину. «Колючий дріт змінив увесь аспект випасу худоби на західних пасовищах», – сказав Гамільтон. Широке використання колючого дроту є серйозним зрушенням, яке вплинуло на те, як керувалися приватні землі та природні ресурси.

Новини Історія США