Іспанія збільшує висоту прикордонного загородження в Сеуте

24 лютого 2019

Колючий дріт та подвійний паркан на кордоні Іспанії та Марокко

Іспанія має намір збільшити висоту подвійних прикордонних огороджень між Іспанією і іспанським анклавом Сеута. Міністерство внутрішніх справ Іспанії заявило, що колючий дріт на парканах буде замінено чимось більш безпечним. «Висота паркану буде збільшена на 30 відсотків, досягнувши десяти метрів, де сталося більшість проникнень», – сказав міністр внутрішніх справ Фернандо Гранде Марласка.

У заяві міністерства говориться, що «весь колючий дріт буде замінено елементом», який забезпечить безпеку «не завдаючи шкоди» мігрантам по всьому паркану. У заяві додано, що роботи з демонтажу колючого дроту і збільшення висоти паркану розпочнуться приблизно через «півтора місяці».

Іспанія і Марокко працюють разом, щоб протистояти проблемам через потік нелегальних мігрантів в Марокко. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес і його високопоставлені чиновники закликають Комісію ЄС надати Марокко фінансову допомогу у вирішенні проблем нелегальної міграції.

У жовтні 2018 року Санчес розповів про роль Марокко в контролі міграції на мароккансько-іспанському кордоні. Він назвав Марокко «стратегічним партнером» Іспанії в міграційній політиці під час Саміту глав європейських держав і урядів, який відбувся 17-18 жовтня в Брюсселі. Раніше на цьому тижні ходили чутки про те, що Марокко та Іспанія підписали нову угоду про нелегальну міграцію. Іспанське новинне видання повідомило, що Іспанія почне повертати врятованих нелегальних мігрантів в марокканські порти замість іспанських. Однак обидві країни відмовилися від такої угоди, підкресливши, що Іспанія все одно буде висаджувати врятованих мігрантів в іспанські порти.

Раніше повідомлялося, що Іспанія збирається зняти колючі загородження на кордоні з Марокко, оскільки колючий дріт завдає великої шкоди здоров'ю нелегальних мігрантів, що намагаються проникнути через паркан з колючим дротом з Африки в ЄС.

Новини Кордон Мігранти Сеута і Мелілья Іспанія Марокко