Іспанія збирається зняти колючий дріт на кордоні з Марокко

14 червня 2018

Мігранти, що перелазять через колючий дріт в Іспанії

Іспанія збирається зняти загородження з колючого дроту, які були встановлені, щоб зупинити потік нелегальних мігрантів з Африки через Марокко. Про це 14 червня 2018 року повідомив міністр внутрішніх справ Іспанії Фернандо Гранде-Марласка. Колючий дріт повинен бути прибрано саме біля марокканських ексклавів Сеута і Мелілья. Причини такого рішення Іспанії – занадто високий травматизм серед нелегальних мігрантів, які, незважаючи на колючий дріт, намагаються потрапити в Європу. Фернандо Гранде-Марласка заявив, що потрібно боротися з причинами нелегальної міграції, а не з самими мігрантами, і що контроль міграційних процесів не дає право калічити людей.

Колючі загородження на кордоні біля Сеута і Мелілья дано привертають увагу правозахисних організацій через постійні інцидентів з мігрантами, що закінчуються важкими травмами – у першій половині 2018 року тяжко постраждало щонайменше 25 осіб, які намагалися перебратися через паркан з колючим дротом.

Високий травматизм пояснюється просто – для захисту від нелегальних мігрантів був встановлений не звичайний колючий дріт, а сучасна армована колюча стрічка, точніше – спіральні колюче-ріжучі загородження. На відміну від звичайного колючого дроту, сучасна не просто коле і дряпає – вона намертво зачіпається за одяг і не тільки. Леза сучасного колючого дроту, як ножі, ріжуть все, що потрапляє в загородження, і подряпинами невдасі точно не відбутися. Тому до використання колючого дроту такого типу потрібно підходити розумно, що і вирішив зробити уряд Іспанії, поставивши здоров'я і життя людей вище імміграційних законів.

Новини Кордон Мігранти Сеута і Мелілья Іспанія Марокко