Фінляндія теж вирішила відгородитися від Росії колючим дротом

16 листопада 2022

Колючий дріт у Фінляндії

Усі сусіди поступово відгороджуються від Росії та Білорусії. Слідом за Польщею та Литвою, які вже збудували паркани та встановити колючий дріт на кордоні з Білоруссю, Фінляндія також планує побудувати паркан із колючим дротом на частині кордону з Росією. Ціна всіх робіт із створення прикордонної огорожі становить 139 мільйонів євро.

Фінляндія, яка сподівається на членство в НАТО, кілька разів воювала з СРСР та Росією, але кордон між державами досі позначений лише знаками на більшій частині своєї протяжності, що перевищує 1300 км. Фінські офіційні особи ще в червні 2022 року заявили, що країна збудує паркан і встановить колючий дріт вздовж частини російського кордону, щоб підвищити готовність до гібридних загроз, включаючи масовий приплив мігрантів.

Законопроект про зміцнення кордону, хоч і оспорюваний з погляду правил ЄС щодо надання притулку, був ухвалений фінським парламентом у липні переважною більшістю голосів, що дозволило прискорити його реалізацію. Агентство прикордонних служб Фінляндії заявило, що планує побудувати 130-260 км загороджень з колючого дроту Єгоза, що покривають 10-20% загальної довжини кордону, приділяючи особливу увагу пунктам пропуску та прилеглим до них районам на південному сході Фінляндії.

Україна також будує паркан на кордоні з Білоруссю. Він являє собою залізобетонний паркан, поверх якого встановлено два ряди колючого дроту Єгоза. Паркан встановлюється на території України за 10-15 метрів від міждержавного кордону та обладнаний постами спостереження. Перед парканом викопано рів і створено земляний вал. Крім того, українські військові мінують прикордонні райони, руйнують мости, встановлюють нові укріплення та інженерні загородження.

Новини Кордон Мігранти Фінляндія Росія