Фінляндія почне будувати паркан із колючим дротом на кордоні з Росією

17 листопада 2022

Фінляндія встановить колючий дріт

Будівництво запланованого паркану з колючого дроту вздовж довгого кордону Фінляндії з Росією розпочнеться на початку наступного року, заявили представники фінської прикордонної служби на тлі занепокоєння скандинавської країни мінливою безпекою в Європі. До літа 2023 року початкова трикілометрова ділянка паркану з колючим дротом Єгоза буде встановлена на пункті перетину в східному місті Іматра. Зрештою його максимальна довжина складе 200 кілометрів.

Кордон Фінляндії з Росією протяжністю 1340 кілометрів є найдовшим із усіх країн-членів Європейського Союзу. У жовтні прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін заявила, що законодавці дійшли єдиної думки щодо будівництва паркану з колючого дроту для прикриття частини кордону з Росією в рамках проекту, загальна вартість якого оцінюється в 380 мільйонів євро і який планується завершити до 2026 року.

Основна мета паркану та колючого дроту Єгоза – допомогти прикордонникам відстежувати та запобігати можливій великомасштабній нелегальній міграції, яка розглядається як гібридна загроза з Москви. Гельсінкі стурбовані подіями як у Росії, так і в Україні, а також погрозами відплати з боку Москви, якщо Фінляндія приєднається до військового союзу НАТО.

Політики та експерти кажуть, що нерозумно і навіть неможливо, зводити паркан із колючого дроту по всій довжині довгого східного кордону Фінляндії, який проходить в основному через густі ліси. Де-не-де фінсько-російський кордон позначений лише дерев'яними стовпами з низькими парканами, призначеними для зупинки бродячої худоби.

Паркан, спочатку запропонований фінською прикордонною службою, зводитиметься поетапно від п'яти кілометрів до 52 кілометрів. Він буде побудований в основному на південному сході Фінляндії, де проходить більша частина прикордонного руху до Росії та Росії, але також будуть побудовані короткі ділянки в північній Карелії та Лапландії в Арктиці.

Після завершення паркан та колючий дріт Єгоза значно зміцнять прикордонний контроль. Паркан дає прикордонникам більше часу на реакцію, виявляючи пересування людей та запобігаючи, уповільнюючи та спрямовуючи рух нелегальних мігрантів. Паркан буде висотою три метри з колючим дротом Єгоза нагорі. Окрім інтенсивного патрулювання, фінські прикордонники нині використовують електронні та інші пристрої для спостереження за прикордонною діяльністю.

Новини Залізна завіса Кордон Мігранти Фінляндія Росія