Фінляндія планує збудувати загородження на кордоні з Росією

9 червня 2022

Фінляндія встановить колючий дріт на кордоні з Росією

Уряд Фінляндії планує внести поправки до прикордонного законодавства, щоб дозволити будівництво загороджень з колючим дротом на східному кордоні з Росією, щоб посилити готовність до гібридних загроз в умовах вторгнення Росії в Україну. Фінляндія, яка подає заявку на членство в західному військовому союзі НАТО, має історію воєн з Росією, хоча в даний час покрита лісом прикордонна зона між двома країнами позначена лише знаками та пластиковими лініями протягом більшої частини її протяжності – близько 1300 км.

Уряд Фінляндії поквапився посилити безпеку кордонів, оскільки він побоюється, що Росія може чинити тиск на Фінляндію, спрямувавши до її кордонів нелегальних мігрантів – як Білорусь наприкінці минулого року, коли сотні мігрантів із Близького Сходу, Афганістан та Африка застрягли на польському кордоні.

Урядові поправки до закону включають пропозицію дозволити прийом заяв про надання притулку лише певних пунктах в'їзду. Поправки також дозволять будувати бар'єри, такі як паркани, а також нові шляхи для полегшення патрулювання кордону з фінської сторони. «Пізніше уряд ухвалить рішення про прикордонні загородження в критичних зонах на східному кордоні на основі оцінки прикордонної служби Фінляндії», – йдеться у заяві міністра внутрішніх справ Крісти Мікконен.

Новини Кордон Мігранти Росія