Демонтований колючий дріт призвів до збільшення потоку мігрантів у Словенії

2 серпня 2022

Колючий дріт знімають із кордону

Демонтований колючий дріт на кордоні Словенії з Хорватією призвів до збільшення потоку мігрантів до країни. Одним із пріоритетів нового лівого уряду на чолі з Робертом Голобом був демонтаж паркану з колючого дроту на кордоні країни з Хорватією, який був збудований у 2015 році для стримування міграційного потоку. За останні два тижні словенська армія вже прибрала понад кілометр загороджень із колючого дроту.

За перші сім місяців року словенська влада заарештувала понад вісім тисяч мігрантів, які нелегально перетнули кордон. За даними Міністерства внутрішніх справ Словенії, це на вісімдесят відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Більшість мігрантів розпочала свою подорож з Афганістану, але цього року також значно збільшилася кількість мігрантів із Куби, Індії та Бурунді — країн, громадянам яких не потрібна віза для в'їзду до сусідньої Сербії.

Можливо, колючий дріт і паркани на кордоні – не найгірша ідея, а їх демонтаж на догоду політичним амбіціям керівництва країни – не найкраща.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Хорватія Словенія