Близько 8000 мігрантів прибувають в іспанську Сеуту з Марокко

18 травня 2021

Колючий дріт не зупинив мігрантів в Сеуті

Безпрецедентний потік мігрантів, в тому числі безліч неповнолітніх, наповнює іспанську територію Сеута в надії потрапити в Європу, а Іспанія намагається якомога швидше відправити їх назад в Марокко. Іспанія розмістила свої збройні сили на кордоні з Марокко і вигнала майже половину з 8000 тисяч мігрантів, які перелізли через паркани з колючим дротом або заплили на європейську землю протягом двох днів після того, як Рабат послабив прикордонний контроль на тлі дипломатичної сварки, що заглиблюється.

Раптовий приплив мігрантів посилив дипломатичну сварку між Рабатом і Мадридом через спірний регіон Західної Сахари і створив гуманітарну кризу для Сеути, іспанського міста з населенням 85 000 чоловік в Північній Африці на Середземному морі, відокремленого від Марокко подвійним 10 метровим парканом з колючим дротом.

За заявою уряду Іспанії, до другої половини вівторка майже 8000 промоклих від води людей перетнули кордон в місто з початку понеділка, в тому числі близько 2000 підлітків. Проникнення незаконних мігрантів через огорожі з колючого дроту сповільнилося після того, як Іспанія направила додаткових поліцейських і солдатів, але повністю не припинилося, навіть коли поліція по боротьбі з масовими заворушеннями на марокканської стороні розігнала натовп людей, які сподівалися перейти кордон.

За даними Міністерства внутрішніх справ Іспанії, щонайменше 4000 осіб були повернуті в Марокко. Марокко та Іспанія підписали три десятиліття тому угоду про депортацію всіх, хто перепливає кордон. Але багато хто з прибулих у вівторок були вихідцями з Африки на південь від Сахари, які часто мігрують, рятуючись від бідності або насильства вдома. Іспанія має угоди про повернення деяких з цих мігрантів в їх рідні країни, але не всіх з них.

Ослаблення прикордонного контролю в Марокко відбулося після того, як Іспанія вирішила дозволити в'їзд для лікування вождю групи бойовиків, яка бореться з Марокко за незалежність Західної Сахари. Марокко анексувало великий регіон на західному узбережжі Африки в 1975 році. Уряд Іспанії офіційно відкидає ідею про те, що Марокко карає Іспанію за гуманітарний крок. Однак міністр закордонних справ Аранча Гонсалес Лайя викликав посла Марокко, щоб висловити огиду уряду і повідомити, що Іспанія відкидає масовий в'їзд марокканських іммігрантів.

Багато африканських мігрантів вважають Сеуту і прилеглу Мелілью, ще одну територію Іспанії, воротами в Європу. У 2020 році 2228 осіб вирішили перетнути два анклаву по морю або суші через колючий дріт, часто ризикуючи отримати травму або смерть. У вівторок ще 80 африканських мігрантів досягли Мелільї, в 350 км на схід від Сеути, перелізши через подвійний паркан з колючим дротом.

Новини Кордон Мігранти Сеута і Мелілья Іспанія Марокко