Безпека аеропорту Хопкінс у Клівленді

22 грудня 2022

Колючий дріт в аеропорту

Порушення безпеки аеропорту Хопкінс, через яке було відключено радар, показує необхідність додаткових заходів безпеки щодо захисту його периметра – для цієї мети добре підійдуть сучасний колючий дріт Єгоза, а також системи відеоспостереження та сигналізації. За даними слідства, події розвивалися так. Перед Днем Подяки Ісаак Вуллі під'їхав до головної радіолокаційної вежі в Клівлендському міжнародному аеропорту Хопкінс, відчинив ворота, деактивував основне джерело живлення радара, піднявся на вісім сходових прольотів, відключив друге джерело живлення і висмикнув кілька дротів, що призвело до відключення радара. Потім він залишив аеропорт, а приблизно через годину в іншому місці аеропорту, врізався в інші ворота і проїхав однією з злітно-посадкових смуг, знищивши кілька вогнів. Невдовзі його затримали. Ніхто не постраждав, хоча рейси в Хопкінс і з нього затримувалися та перенаправлялися до інших аеропортів. Ці події порушують питання – що роблять аеропорт та Управління транспортної безпеки, щоб запобігти повторенню подібного?

Протягом багатьох років заходи безпеки були зосереджені насамперед на запобіганні шкоді всередині літака — звідси й тривалі заходи перевірки, які мають пройти усі комерційні пасажири перед посадкою на рейс. Проте останнім часом експерти з безпеки привернули увагу до інших видів ризиків в аеропортах, у тому числі до потенційних збитків від зловмисників, які отримують доступ до повітряних суден та майна аеропорту шляхом подолання огорож по периметру або через них.

Для ефективного захисту території аеропорту простого паркану з сітки рабиця явно недостатньо, і звичайний колючий дріт, встановлений поверх такого паркану, зловмисників не затримає і не зупинить. Для ефективного захисту території аеропорту має використовуватися сучасний колючий дріт Єгоза у вигляді спіральних загороджень, а периметр аеропорту має бути оснащений системами сигналізації та відеоспостереження, що дозволяють службі охорони аеропорту своєчасно виявляти та затримувати порушників.

Новини Аеропорт США