Лінія Маннергейма 2.0 або колючий дріт знову на кордоні Фінляндії з Росією

Лінія Маннергейма 2023

Більше століття тому на кордоні Фінляндії з Росією була побудована система укріплень, щоб запобігти вторгненню СРСР на територію Фінляндії, яка отримала назву Лінія Маннергейма. І хоча вона не зупинила напад, але значну роль у цій війні відіграла – завдяки наявності укріплень та мужності фінського народу на цій лінії було знищено значну кількість радянських окупантів. Через багато років Фінляндія знову почала зміцнювати кордони з Росією, щоправда на цій стадії йдеться про встановлення огорож і колючого дроту, оскільки багато років цей кордон практично не мав огорожі.

Роботи зі зміцнення фінсько-російського кордону розпочалися взимку 2023 року. Фінська влада вирубує дерева вздовж засніженого кордону з Росією, звільняючи місце для забору довжиною 200 км і висотою 3 метри з колючим дротом нагорі, який уряд почав встановлювати, тому що необхідно підтримувати безпеку кордону. Будівництво є частиною колосальних зусиль Фінляндії та чотирьох інших країн, спрямованих на відгородження Європейського Союзу від Росії та її союзника Білорусі, які прискорилися після військового вторгнення в Україну рік тому.

Перспектива появи фізичного кордону, що поділяє європейський континент, нагадує про залізну завісу – набір бар'єрів довжиною біля 7000 км, включаючи Берлінську стіну, які розділяли комуністичний Схід та капіталістичний Захід під час холодної війни. Нову огорожу можна розглядати як залізну завісу з колючого дроту. Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва та Польща – всі є країнами ЄС, і кожна з країн висловила стурбованість тим, що Росія та Білорусь дозволяють нелегальним мігрантам перетинати свої кордони та можуть зробити це у майбутньому.

Зусилля щодо будівництва прикордонних загороджень прискорилися після вторгнення Росії в Україну через побоювання, що Росія також може спробувати використати незаконне перетинання кордону для дестабілізації ЄС, який прийняв мільйони українських біженців. За оцінкою фінської прикордонної служби, ситуація, що змінилася, в плані безпеки призвела до необхідності будівництва загородження з колючим дротом вздовж частини східного кордону. Вперше про огородження кордону було оголошено у вересні.

Фінляндія має спільний кордон із Росією протяжністю понад 1300 км, найбільшу з усіх кордонів країн ЄС, але уряд заявив, що будувати огорожу вздовж усього простору було нерозумним варіантом. Фінські прикордонники заявили, що сподіваються, що на той час, коли у 2026 році буде збудовано бар'єр із колючим дротом вартістю близько 400 мільйонів доларів, він охоплюватиме 15 відсотків кордону з Росією, в основному в південно-східних районах навколо існуючих контрольно-пропускних пунктів. .

За словами фінських офіційних осіб, бар'єр призначений для запобігання спробам нелегального перетину кордону з Росії великою кількістю мігрантів протягом короткого проміжку часу, у тому числі в ситуаціях, коли іноземна влада може заохочувати перетин кордону. У вересні Фінляндія оголосила про обмеження на в'їзд російських громадян до країни після того, як Кремль оголосив про часткову військову мобілізацію. Фізичний бар'єр необхідний у ситуаціях масової імміграції, коли він служить для уповільнення і напряму руху будь-яких натовпів, що формуються. Навіть якщо люди обходять паркан, він все одно виконує своє завдання, уповільнюючи незаконне проникнення та допомагаючи владі керувати ситуацією. На додаток до паркану з колючим дротом фінська влада встановлює прилеглу дорогу для патрульних машин та систему відеоспостереження.

Статті Залізна завіса Кордон Мігранти Фінляндія Росія