Загородження з колючого дроту залишаться в Сеуте і Мелільї до кінця літа

14 травня 2019

Загородження з колючого дроту в Сеуті

Міністерство внутрішніх справ іспанського уряду продовжує виконувати свої зобов'язання по демонтажу огороджень з колючого дроту висотою 6 метрів, які охороняють кордони між Марокко і іспанськими містами Сеута і Мелілья на південно-африканському узбережжі, але підтвердило, що ті, які ще існують, залишаться на місці принаймні до кінця літа.

Паркани з колючого дроту на кордоні іспанських анклавів піддавалися різкій критиці з боку різних кіл, в тому числі папи Франциска, який в квітні заявив, що плакав, коли бачив їх під час візиту в Марокко. «Така жорстокість не вкладається ні в мою голову, ні в моє серце», – сказав він журналістам, додавши, що, хоча він розуміє, що уряди намагаються впоратися з міграцією, необхідно знайти краще рішення, ніж колючий дріт.

Однак неясно, чи включає його концепція «кращого рішення» альтернативні плани, які в даний час розробляються урядом Іспанії, а саме зміцнення і модернізацію кордону за допомогою альтернативних стратегій. До них відноситься технологія розпізнавання осіб, але не зрозуміло, які заходи будуть прийняті, щоб відбити напади на кордоні такого роду, які призвели до того, що 52 африканця увірвалися на територію ЄС в Мелільї в неділю – їх відчайдушне бажання проникнути в Іспанію було таким, що цілком ймовірно, що вони були б i досi в анклаві, незалежно від того, чи була їх особистість визнана новітніми високотехнологічними пристроями безпеки.

Бюджет усього процесу модернізації в двох анклавах становить близько 33 мільйонів євро, а інвестиції означають кінець безпеки, що забезпечується постійно знижується ефективністю огороджень, які були встановлені в 2005 році. Для цього модернізацію зборів з колючим дротом довелося перенести з лютого цього року на час, який все ще не може бути визначено, а це означає, що, цілком ймовірно, група з 100 чоловік, які масово порушили кордон в неділю, не буде останньою.

Новини Кордон Мігранти Сеута і Мелілья Іспанія Марокко