ЄС посилює судовий процес проти Угорщини за криміналізацію підтримки мігрантів

25 січня 2019

Огорожу з колючим дротом на кордоні Угорщини з Сербією

Знак, встановлений на прикордонний паркан з колючим дротом на кордоні Угорщини та Сербії, попереджає біженців про те, що пошкодження цього паркану є кримінальним злочином.

У четвер, 24 січня 2019 року, Європейська комісія заявила, що переходить до правової процедури проти Угорщини, після того як Будапешт криміналізував підтримку мігрантів, наблизивши справу до можливого рішення Європейського Суду.

Угорщина була першою країною в Європі, яка зайняла жорстку антиімміграційну лінію в 2015 році, коли прибуло понад мільйон іммігрантів, близько половини з яких слідували через Угорщину по шляху в Західну Європу. Тоді Угорщиною були встановлені паркани і колючий дріт – спочатку на кордоні з Сербією, потім – з Хорватією. Метою встановлення колючого дроту було обмеження переміщення через кордон нелегальних мігрантів.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зробив боротьбу з імміграцією наріжним каменем своєї політики, наказавши встановити паркани з колючого дроту і тримати мігрантів в зонах утримання під вартою, поки розглядаються їхні справи про надання притулку, – майже всі з яких відхилені. ЄС заявляє, що жорстка позиція Угорщини порушила законодавство ЄС, Будапешт це заперечує, відстоюючи те, що він називає суверенним правом визначати свою власну імміграційну політику. Угорщина також говорить, що її жорстка позиція в кінцевому підсумку захищає Європу.

«Європейська комісія сьогодні вирішила направити обґрунтований висновок в Угорщину щодо законодавства, яке криміналізує діяльність, яка підтримує заяви про надання притулку і місця проживання, і додатково обмежує право на прохання про надання притулку», – йдеться в заяві представника ЄС. Якщо питання не буде вирішене після того, як Комісія видасть мотивовану думку, вона може потім вирішити, чи слід передати справу до Європейського суду.

Новини Кордон Мігранти Угорщина