Техас встановлює колючий дріт на кордоні США та Мексики.

7 лютого 2024

Техас встановлює колючий дріт

У рамках ще однієї серії заходів, вжитих урядом штату Техас для припинення нелегальної імміграції, правоохоронці Техасу почали встановлювати колючий дріт на південному кордоні. Земля в цьому регіоні була фундаментально змінена в результаті будівництва Техасу, щоб утруднити перетин кордону. Крім збитків, які колючий дріт завдає довкіллю, він ще й завдав травм десяткам іммігрантів, які намагалися проникнути до Сполучених Штатів. Федеральний уряд США висловив незгоду з діями Техасу з кількох причин.

Головне занепокоєння федерального уряду викликає те, що дії Техасу на кордоні, схоже, виходять за межі повноважень федерального уряду щодо забезпечення безпеки кордонів. Імміграційний контроль та безпека кордонів суворо входили до компетенції федерального уряду після справи США проти Арізони у 2012 році. Інша проблема федерального уряду – це шкода, яку прикордонна політика Техасу завдає особам, які шукають притулку, які приїжджають до Сполучених Штатів. Техас наказав військовослужбовцям штату прогнати великі групи мігрантів, змушуючи мігрантів повертатися до Мексики через воду та інші небезпеки.

Техас стверджує, що колючий дріт та інші заходи необхідні через велику кількість прохачів притулку, які приїжджають до південних прикордонних штатів. Губернатор Техасу – республіканець Грег Ебботт представив мігрантів як ворожих загарбників. Намагаючись контролювати прикордонну політику, Техас застосував пункт про вторгнення, щоб виправдати свої дії. Положення про вторгнення дає державам право захищати себе у разі вторгнення з боку іншого штату чи країни. Техас стверджує, що прибуття мігрантів до Сполучених Штатів є вторгненням, і тому вони стверджують, що Техасу дозволено посилатися на положення про вторгнення.

Зрештою, Верховний суд виніс рішення проти прикордонної політики Техасу. Суд ухвалив, що федеральним прикордонникам дозволено видаляти колючий дріт та інші перешкоди, що заважають роботі прикордонного патруля. Незважаючи на відсутність юридичної легітимності прикордонної політики Техасу та шкоду, яку вона завдала, Ебботт наполягає на тому, що колючий дріт збережеться і додатково встановлюватиметься.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Стіна Трампа США Мексика