Техас, суди та колючий дріт

20 березня 2024

Техас та колючий дріт

23 січня 2024 року Національна гвардія Техасу встановила додатковий колючий дріт та загородження вздовж кордону США з Мексикою у парку Шелбі. Цей крок відбувся на тлі стурбованості з приводу нелегальної імміграції та безпеки кордонів. Нещодавні події ще більше загострили ситуацію. Верховний суд США у вівторок дозволив набрати чинності закону про кордон Техасу, надавши правоохоронним органам штату право заарештовувати нелегальних іммігрантів. Однак через кілька годин федеральний апеляційний суд видав постанову про зупинення дії закону.

Апеляційний суд п'ятого округу США призупинив виконання законопроекту Техасу пізно увечері у вівторок. Апеляційна колегія провела усні дебати у суді у середу. Консервативна більшість Верховного суду відхилила екстрений запит адміністрації Байдена, стверджуючи, що закон порушує федеральні повноваження. Законопроект, підписаний губернатором Техасу Грегом Ебботтом у грудні 2023 року, мав набути чинності 5 березня цього року. Він передбачає кримінальну відповідальність за незаконний в'їзд до Техасу та передбачає покарання від 180 днів тюремного ув'язнення до 20 років тюремного ув'язнення. Він також вимагає, щоб іммігранти без документів повернулися до Мексики, а невиконання цієї вимоги карається ув'язненням на строк до 20 років.

Уряд Мексики заявив, що він за жодних обставин не прийме мігрантів, які повертаються до Мексики з Техасу. Це порушує питання про те, куди можуть вирушити мігранти, яким наказано залишити країну, якщо закон зрештою буде схвалено. Оскільки судовий позов щодо закону про кордони Техасу триває, майбутнє імміграційного контролю, загороджень з колючого дроту та безпеки кордонів залишається невизначеним.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Стіна Трампа США Мексика