Проект «Стіна» на кордоні України з Росією реалізований на 30%

6 лютого 2019

Огорожу з колючим дротом на кордоні з Росією

Проект «Стіна» – комплекс загороджень з колючого дроту і фортифікаційних споруд на кордоні України з Росією – реалізований на 30%, якщо оцінювати роботи по зміцненню всієї протяжності кордону. Про це повідомила Державна прикордонна служба України. Обсяг виконаних робіт по встановленню парканів, загороджень з колючого дроту та інших оборонних споруджень обумовлений обсягом фінансування, що виділяється на будівництво «Стіни».

Паркан з колючим дротом, спостережні вежі, захисні споруди та техніка на кордоні України з Росією в Харківській області

На кордоні між Україною і Росією ситуація з будівництвом «Стіни» різна - на деяких ділянках проект «Стіна» практично повністю реалізований. Прикладом цього може служити ділянка в Харківській області, де паркани і колючий дріт уже встановлені, а наглядові та опорні пункти обладнані всім необхідним. Це дозволило знизити кількість порушень кордону в Харківській області практично до нуля.

Проект «Стіна» був затверджений урядом у 2014 році, тоді ж було розпочато будівництво загороджень. Проект «Стіна» передбачав створення комплексної системи захисту кордону і контролю за прикордонною територією як з метою запобігання можливої агресії з боку Росії, так і для зменшення контрабанди та інших незаконних дій на українсько-російському кордоні, загальна протяжність якого становить близько 2300 кілометрів.

Новини Кордон Контрабанда Проект Стіна Україна Росія