Нова «залізна завіса» опускається по всій Європі

18 листопада 2022

Залізна завіса з колючого дроту

Через 30 років після падіння Берлінської стіни на Європу опускається нова залізна завіса. Польща, Фінляндія, Литва, Естонія, Латвія та Україна будують тисячі кілометрів огорож з колючого дроту, щоб зміцнити свої кордони. У той час як запеклий напад Росії на Україну продовжується, європейські країни почали зміцнювати свої кордони з Росією та її союзником Білоруссю на тлі побоювань, що їхні території можуть бути затоплені мігрантами.

Тактика, яку західні офіційні особи назвали «міграцією із застосуванням зброї» та «гібридною війною», застосовувалася як Росією, так і Білоруссю задовго до того, як у лютому розпочалася війна в Україні. У 2015 та 2016 роках Росія направила тисячі прохачів притулку, переважно з Близького Сходу, на прикордонні контрольно-пропускні пункти у північній Фінляндії. Потім у 2021 році ЄС звинуватив Лукашенка в тому, що він заманював мігрантів у свою країну хибними обіцянками проходу до Європи, а потім підштовхував їх до польського кордону та змушував здійснювати незаконні переходи.

У відповідь Польща побудувала вздовж свого кордону сталеві стіни та огорожі з колючого дроту завдовжки 115 миль. Але тепер, коли напруженість у відносинах між Росією та Заходом продовжує наростати, а війна в Україні наближається до дев'ятимісячної позначки, багато інших європейських лідерів почали зміцнювати свої кордони.

Фінляндія оголосила про плани зміцнити частину кордону з Росією, заявивши, що зміцнення допоможуть захистити країну від «гібридної загрози» можливої великомасштабної та нелегальної міграції. організований Кремлем. Прибалтійські держави Латвія, Литва та Естонія наслідують їхній приклад, а поляки минулого місяця навіть почали зводити огорожі з колючого дроту вздовж свого кордону з Калінінградом – російським ексклавом, розташованим між Польщею та Литвою. До 2025 року загальна довжина нових бар'єрів становитиме колосальні 2106 миль.

Новини Залізна завіса Кордон Мігранти Україна Фінляндія Польща Латвія Литва Естонія Білорусь Росія