На кордоні України з Росією триває установка колючого дроту

2 квітня 2019

Колючий дріт та паркан на кордоні з Росією

Роботи з укріплення кордону України з Росією в рамках проекту Стіна, відновлені навесні цього року, тривають. На різних ділянках кордону обладнуються загородження з колючого дроту (спіральний бар'єр Єгоза), прокладаються рокадні дороги, риються протитанкові рови і встановлюється різне обладнання для контролю за кордоном і прикордонною територією. Таку інформацію оприлюднила Державна прикордонна служба України.

На кордоні в Луганській області прорите 13 кілометрів протитанкових ровів і встановлено більше 6 кілометрів спіральних загороджень з колючого дроту Єгоза. У Харківській області, яка лідирує у виконанні проекту Стіна, встановлюються системи відеоспостереження та контролю території, завершується облаштування складних і нестандартних ділянок кордону. Роботи по обладнанню кордону ведуться в Чернігівській області, а в Сумській готується проектно-фінансова документація для ведення інженерно-технічних робіт по обладнанню кордону.

Колючее ограждение из трех рядов спирального барьера из колючей проволоки Егоза

При наявності фінансування, протягом 2019 року в рамках проекту Стіна планується обладнати близько 50 км протитанкових ровів, встановити близько 10 кілометрів парканів зі зварної сітки, прокласти понад 65 км рокадних доріг, обладнати близько півсотні переходів рокадних доріг через складні ділянки кордону – рови й іншу пересічену місцевість. Крім того, на різних ділянках кордону буде встановлено близько 50 км спіральних загороджень з колючого дроту Єгоза.

Новини Кордон Проект Стіна Україна Росія