Колишній мер ізраїльського міста Шайло каже, що стіни працюють

28 січня 2019

Ізраїльська стіна

Девід Рубін, колишній мер Шайло, Ізраїль (місто в регіоні Самарії, який у багатьох країнах визнаний Західним берегом разом з Іудеєю), говорить американським політикам, що сперечаються з приводу вимог президента Трампа по прикордонній стіні: «Ці стіни насправді працюють». Рубін, автор книги «Трамп і євреї» і засновник дитячого фонду «Шайло Ізраїль», говорить, ґрунтуючись на своєму досвіді. Стіна зі сталі, бетону і колючого дроту, оснащена високотехнологічними датчиками, стоїть між районом Західного берега і Ізраїлем, щоб тримати терористів подалі від ізраїльських міст.

Бетонний мур і колючий дріт на кордоні Ізраїлю з Палестиною

Як і запропонована американська прикордонна стіна, ця стіна і колючий дріт на кордоні викликала гарячі суперечки між ізраїльтянами і палестинцями (палестинці стверджують, що це стіна сегрегації), але Рубін сказав, що факти не брешуть – стіна з колючим дротом врятувала життя багатьох людей. «Ця стіна знизила тероризм в основних населених пунктах Ізраїлю приблизно на 95 відсотків», – сказав він. «Так що це було надзвичайно ефективно».

Паркан з колючого дроту та інші загородження на кордоні Ізраїлю і Єгипту

Ще одна сталева стіна з колючим дротом проходить уздовж південного кордону Ізраїлю, відокремлюючи Єгипет від Ізраїлю. Ця стіна, однак, була побудована не стільки для боротьби з тероризмом, скільки для запобігання того, що Рубін називає «економічними мігрантами». «Ця стіна була побудована після двох років (2010-2012) дуже інтенсивної нелегальної імміграції з Судану та Еритреї», – пояснив Рубін. Він сказав, що цей дворічний період привів близько 55 000 нелегальних іммігрантів – що має велике значення для країни розміром з Нью-Джерсі. Рубін зазначив, що рівень злочинності збільшився після того, як нелегальні мігранти почали в'їзд в країну. Однак, «протягом року після того, як був збудований мур, тільки 11 незаконних іммігрантів пройшли», сказав він. У 2017 році, за його словами, нелегальні іммігранти не проникли через південний кордон Ізраїлю.

«Це було неймовірно успішно», – сказав він. «Ми говоримо про дві стіни, які працюють». Коли справа доходить до дебатів з американської стіні, Рубін хоче, щоб члени Конгресу «дивилися на об'єктивну реальність» і на факти, а не на розмову про політичні заворушення. «Я б запропонував членам Конгресу по обидва боки проходу зробити глибокий вдих і сісти», – сказав він. «І якщо вони дійсно хочуть вирішити проблему – я сподіваюся, що демократи теж захочуть сісти і перестати грати в політику, припинити називати імена».

Рубін сказав, що неупереджені факти про успіх прикордонних стін повинні бути представлені американському народу, щоб вони не просто чули образи і звинувачення в расизмі. «Якщо для громадськості ясно, що це за факти, і для громадськості ясно, що все, що вони роблять, це просто те, що вони грають в політику, то це зашкодить їм в опитуваннях», – сказав він.

Ті, хто протистоїть прикордонної стіни з колючим дротом, вважають це расистським символом, який покликаний зберегти Америку білою. Член палати представників Олександрія Окас-Кортез (штат Нью-Йорк) порівняла мігрантів з Центральної Америки з єврейськими сім'ями, що рятуються від нацистів. Рубін, проте, назвав метафору з Голокостом «абсолютно непристойною» і запропонував їй «прочитати трохи історію». «Всім відомо, що євреї, які врятувалися від Голокосту, були прохачами притулку, справжніми прохачами притулку і заслуговували того, щоб просити притулку, і заслуговували того, щоб їх пустили», – сказав він. «Але ви говорите про мігрантів на південному кордоні, які приїжджають строго з економічних причин або для торгівлі наркотиками».

Новини Кордон Мігранти Ізраїль США